Akcesoria turystyczne

Intrygująca propozycja spływów kajakowych

spływ
Author: NOAA's National Ocean Service
Source: http://www.flickr.com
Spływy kajakowe zdołają dostarczać naprawdę mnóstwo znakomitych emocji. To zniewalająca zabawa, jaka spodoba się pasjonatom aktywnego życia. Spływ kajakowy może być powolny i łagodny, może być również szybki i nieco niebezpieczny, w zależności od tego którą trasę oraz rzekę wybierzemy. Podczas spływu kajakowego możemy więc się zrelaksować i odprężyć albo przeżyć intensywną emocjonującą przygodę. Spływy kajakowe mogą trwać parę godzin a nawet parę dni, w zależności od naszych wyczekiwań i ofert firm oferujących spływy kajakowe. Kajaki to znakomity pomysł na spędzenie wolnych chwil z rodziną czy też przyjaciółmi, spływy kajakowe świetnie nadają się także na imprezy integracyjne, przykładowo studenckie albo firmowe.

Z jakich powodów warto aktywnie spędzać wolny czas, jakie wyposażenie będzie przydatne w tym celu.

plecak
Author: Camilo Viveros
Source: http://www.flickr.com
Praktycznie każda pora roku jest dobra do tego, aby uprawiać różnego rodzaju sporty z najbliższymi. W zimie aktywność niejednej osoby spada, często ograniczając się do siedzenia przez telewizyjnymi transmisjami, lecz pojawienie się pierwszych cieplejszych dni jest sygnałem do tego, aby na powrót powrócić do aktywności. Szczególnie dzieci nie mogą się doczekać, aż się zrobi cieplej, bo dla nich jest to sygnałem, że można więcej czasu spędzić na podwórku z kolegami i koleżankami. Co prawda w dzisiejszych bawiących się na osiedlach i placach zabaw dzieciaków jest znacznie mniej niż dawniej, bo duża ich część siedzi w tym czasie w mieszkaniu przed komputerem albo telewizorem, ale pomimo tego jest ich dużo.

Udane wakacje na Kaszubach

Kaszuby
Author: glencharnoch
Source: www.flickr.com
Jeżeli byśmy chcieli zaznaczyć dokładne granice krainy kaszubskiej, najprawdopodobniej zadanie to się nie uda. Kaszuby to region kulturalny, a nie historyczny, więc nie możemy z całą pewnością ustalić, dokąd sięgają.
Jedno nie ulega jednak dyskusji – na ich terenie znajdują się jedne z najcudowniejszych zakątków w Polsce: plaże, lasy i jeziora. Wyjątkowo bogata jest tutejsza kultura materialna, której nieodzownym symbolem i kwintesencją jest Kaszubski Park Etnograficzny we Wdzydzach Kiszewskich.
Tags: 

Weekend majowy nad jeziorami - podpowiadamy najlepsze miejsca

jezioro
Author: Elliott Brown
Source: http://www.flickr.com
W tym roku odpoczynek każdej osoby mogą być inne niż zazwyczaj. Aby znaleźć perfekcyjny punkt podróży warto nie tylko przejrzeć wiele katalogów broszur, lecz także zainteresować się silniej ciekawymi rejonami kraju. Wolny czas,w którym można podjąć sporo ciekawych i pasjonujących aktywności, zbliża się wielkimi krokami. Wraz z wiosną zalecany jest przyjemny, aktywny odpoczynek przynoszący niesamowite wrażenia.

Italia to niesamowity kraj! Zobacz czemu

rzym
Author: april
Source: http://www.flickr.com
Jaki kraj jest najładniejszy? Jeżeli przyjąć, iż tak naprawdę tego typu kraj istnieje, bez cienia wątpliwości bardzo urokliwe są słoneczne Włochy. Co za wspaniały kraj! Co prawda od dłuższego okresu czasu są w znaczącym kryzysie gospodarczym, ale tak czy siak Włosi generalnie potrafią bawić się, czerpać z życia wszystko to co wspaniałe.

Czy jest takie coś jak odszkodowania lotnicze?

samoloty
Author: Junpei Abe
Source: http://www.flickr.com
Za opóźniony lot odszkodowanie możemy dostać

Jeśli wybieramy się na urlop, lub lecimy do innego kraju z powodów zawodowych, to pragniemy posiadać pewność, że dojedziemy do miejsca docelowego o określonym czasie, a sama jazda minie prędko i miło.

Kanary – najlepsza możliwość w trakcie zimy

Kiedy przychodzi ciemna zima, wiele osób cierpi na okresową depresję. Mniejsza ilość otrzymywanych promieni słonecznych powoduje, że gospodarka hormonalna zaczyna gorzej funkcjonować. A jak udowodnili lekarze już wiele lat temu, hormony posiadają olbrzymi wpływ na samopoczucie człowieka. Obywatele państw północnych regularnie cierpią na depresję.

Noclegi we Władysławowie

Widok na Władysławowo
Author: By vmario
Source: http://www.flickr.com/
Władysławowo to spory port rybacki, znany ośrodek wczasowy a także turystyczna baza dla turystów organizujących wczasy nad morzem Bałtyckim. Miasto znajduje się u nasady Mierzei Helskiej – najbardziej długiego polskiego półwyspu (trzydzieści cztery kilometry) rozdzielającego zatoki Pucką oraz Gdańską. Miasto obejmuje trzy nadmorskie kąpieliska takie jak: Karwia, Jastrzębia Góra, Chłapowo i Chałupy, które po części leżą na obszarze Nadmorskiego Parku Krajobrazowego.
Tags: 

Wspólny, zimowy wyjazd na ferie. Dokąd można się wybrać?

zima
Author: Bureau of Land Management Oregon/Washington
Source: http://www.flickr.com
Gdy przychodzi urlop jak ferie i wakacje, cudownie jest wybyć gdzieś daleko od domu i odpocząć w magicznym miejscu. A gdzie się wybrać kiedy nie mamy pomysłu na kilkudniowy rodzinny wypad? Jest sporo pomysłów.

Wyjątkowe przypadki związane z podróżami samolotem i ich skutki

Samolot
Author: Norio NAKAYAMA
Source: http://www.flickr.com
Latanie samolotem na dzień dzisiejszy jest całkiem powszechnym sposobem podróżowania. Użytkownicy docenili w pierwszej kolejności możliwość szybkiego podróżowania w porównaniu na przykład do poruszania się po ziemi. Jest to również sposób raczej wygodny, w zależności od klasy i firm przewozowych, jakie się wybiera. Ponadto coraz większa liczba osób obecnie walczy z lękiem przed lataniem i podejmuje decyzję o podróżowaniu tą metodą, także z uwagi na malejące ceny biletów lotniczych.

Ustka - propozycja na wakacje dwa tysiące czternaście

Sopocka plaża
Author: maciekbor
Source: http://www.flickr.com/
Przepięknie usytuowany, nadmorski kurort wypoczynkowy, mający również wieloletnią tradycję uzdrowiskową, w którym łatwo o wygodne domki letniskowe. Ustka, bo o niej mowa to też interesujące zabytki i obiekty muzealne a także korzystny mikroklimat i wspaniałe warunki naturalne. Właśnie te argumenty sprawiają, że Ustka należy do zdecydowanie najpopularniejszych miejscowości wakacyjnych wybieranych na wczasy 2014 w Polsce.

Gdzie Polacy często jeżdżą do pracy?

autokar
Author: Barry Lewis
Source: http://www.flickr.com
Firma proponująca wysoki standard przewozów zainteresowanych ludzi za granicę nie narzeka na brak zainteresowania, gdyż duża baza usług wciąż się rozrasta, a wszystkie wymagania klientów są na bieżąco realizowane i spełniane całkowicie. Biorąc pod uwagę przewóz osób Wałbrzych zaoferować może każdemu znakomite ceny, rewelacyjne oraz komfortowe warunki podróży, dzięki czemu ciągle wzrasta liczba zainteresowanych..

Dlaczego musimy chętniej jeździć rowerem?

rowerem wśród kwiatów
Author: Thomas Rousing
Source: http://www.flickr.com
Polska to naturalnie nie Chiny bądź chociażby Holandia - a więc zasadniczo rowery akurat wśród Polaków no na nieszczęście nie odgrywają tak znaczącej roli. Jednak ogólnie pod względem jazdy rowerem, bardzo szybko gonimy trochę bardziej rowerowe nacje.

Kilka informacji na temat regionu Podlasia, opis najważniejszych jego atrakcji turystycznych.

wakacje - obrazeczek
Author: Harco Rutgers
Source: http://www.flickr.com
Pod koniec ubiegłego wieku w wyniku podziału administracyjnego, jaki się dokonał w Polsce, utworzone zostało województwo podlaskie. Obecnie zajmuje ono ponad 20 tysięcy kilometrów kwadratowych, co stanowi około 6,5 procent powierzchni Polski.

Co interesującego dla turystów może zaproponować Polanica Zdrój, jaka jest baza noclegowa tej miejscowości

budynki w Polanic-Zdrój
Author: tomasz przechlewski
Source: http://www.flickr.com
Okolice Dolnego Śląska od dawna przyciągały turystów, nie tylko z powodu przepięknej okolicy, ale także leczniczej oferty. Na Dolnym Śląsku działają bowiem liczne uzdrowiska, z których część z nich ma nawet stuletnią historię.

Pages