Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/alpha-strasbourg.com/includes/menu.inc).

Agroturystyka górska latem i zimą

Beskid niski
Author: Szymon Nitka
Source: http://www.flickr.com
Narzekasz na pracę w mieście, narzekasz stale na wszechogarniający hałas, na brak skupienia, na utracone więzi z przyrodą i głowę pełną nikomu nieprzydatnych zgrzytów, krzyków i odgłosów? Jeśli tak, każda znak na ziemi i niebie wskazuje na to, iż cierpisz na chorobę „antymiastową”, a to oznacza, że po właściwym rozeznaniu i ostatecznym postawieniu diagnozy, należy Ci się drobna kuracja – wyjazd za miasto. No tak, bo jesteśmy tak bardzo miejscy, a to co poza nim nazywamy „wiochą”. Jednakowoż, wszyscy wywodzimy się ze wsi, a gdy tylko pojawiają się wolne dni, to zaraz wyjazdy z miasta są zakorkowane, bo każdy z nas chce jak najprędzej oddalić się poza miasto.

Nie jest to specjalnie zaskakujące, przecież ileż jesteśmy w stanie wytrzymać w wielkim ośrodku miejskim? Da się z dnia na dzień walczyć z miejskimi utrudnieniami, nie zastanawiać się nad nimi, bo właściwie nie ma na to czasu, lecz gdy tylko przyjdzie wolny czas – szykujemy się do ucieczki. Trzeba wybrać się na wypoczynek do malowniczego górskiego pensjonatu, by spróbować tych wszystkich szans. Szczególnie w w nowym tysiącleciu nowe możliwości technologiczne bez wątpienia ułatwiają poszukiwanie trafnego miejsca na wypoczynek w Górach Izerskich. Kto chciałby dowiedzieć się więcej, może na przykład wpisać w trafną wyszukiwarkę internetową frazę "Karkonosze noclegi".

Góry Izerskie
Author: Katarzyna Matylla
Source: http://www.flickr.com
Może Góry Izerskie są odpowiednie? Zwłaszcza podróżni z Dolnego Śląska kochają łażenie po górach. Można śmiało powiedzieć, że chociaż w wielu przypadkach ludzie preferują takie trochę gwarniejsze miejsca, to jednakowoż jeśli nie szukamy lansu, bez cienia wątpliwości nie możemy myśleć, że Góry Izerskie nie są kapitalne, sprawiające, iż w sumie będziemy jeszcze wiele razy pragnęli do nich wrócić. No ogólnie chodzenie po górach jest bardzo wciągające, powodujące, iż nareszcie moglibyśmy wypocząć. Powinniśmy docenić także to, że chociaż pewnie często skarżymy się na drożyznę, to jednakowoż w żadnym przypadku nie powinniśmy nie docenić tego, iż przecież często bezproblemowo można natrafić na takie góry izerskie noclegi, które w sumie takie bardzo drogie to ogólnie nie są.

Można powiedzieć, że baza turystyczna jest w południowej części Polski bardzo dobrze rozwinięta. Jeśli więc dopadł Cię stan „antymiastowy” szybko się pakuj i ruszaj przed siebie. Poszukiwać długo nie ma potrzeby, w naszym kraju obok wielkich ośrodków miejskich istnieją oazy spokoju i komfortu, nieskazitelnie czystego powietrza, nieskażonej przez przemysł natury, gdzie ludzie żyją bardziej komfortowo niż my, miastowi i zabiegani. Spotkasz tam masę atrakcji.

Nie musisz tak naprawdę rzucać się na wszystko, co najbardziej znane i komercyjne, bo na przykład wejście na szczyt Śnieżki będzie oblegane prawie jak rynek we Wrocławiu. Po prostu, ludzie nie poszukują wyjątkowych i dzikich miejsc, chcą znaleźć się tam, gdzie jest coś popularnego, gdzie czeka na nich obserwatorium na Śnieżce, przy którym cykną sobie fotkę i wrzucą na Fejsa. Nie bądź taki jak oni, bądź trochę bardziej oryginalny. Wybierz na przykład góry Izerskie i zachwyć się ich pięknem. Podziwiaj cudowne trasy rowerowe i szlaki piesze, zobacz naturę o każdej porze roku.