Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/alpha-strasbourg.com/includes/menu.inc).

Apteka to bardzo dobry sposób na własną działalność. Wiesz jednakowoż jakie spełnić musisz warunki?

Wiele osób planuje mieć coś swojego, to oznacza własny biznes, dzięki jakiemu realne będzie rozwijanie własnych planów. Czasem ich brakuje, ponieważ na przykład tak już wiele firm jest na rynku i tak bardzo trudno wejść na rynek. Mimo to, coraz więcej osób korzysta z systemu franczyzowego. To system, w jakim otwieramy własny biznes, ale działamy pod logiem innego podmiotu.


własna apteka z nowafarmacja.com.pl
Author: Grupa Nowa Farmacja
Source: http://www.nowafarmacja.com.pl/
Ktoś może zapytać, jaki w tym sens? Plusów jest bardzo dużo, przede wszystkim tego typu, iż dzięki znanemu podmiotowi nam łatwiej ruszyć z biznesem, prościej zyskać klientów i łatwiej utrzymać się na rynku. Coraz większa ilość osób otwiera tym sposobem apteki. W takiej sytuacji jednakże trzeba spełnić wiele innych kryteriów. Jak wyglądają?

Zastanawiałeś się w jaki sposób otworzyć aptekę? Przygotowania do otwarcia, spełnienie formalności oraz wymogów to czas od około 8 do 20 tygodni. Największą ilość czasu należy przeznaczyć na remont oraz przystosowanie lokalu do obowiązujących norm. Zezwolenia nie otrzyma osoba, która między innymi: prowadzi lub wystąpiła z wnioskiem o wydanie zezwolenia na prowadzenie obrotu hurtowego produktami leczniczymi, ma na terenie województwa więcej niż 1 procent aptek ogólnodostępnych, jest członkiem grupy kapitałowej w definicji ustawy o ochronie konkurencji oraz konsumentów, której członkowie posiadają na terenie województwa więcej niż jeden procent aptek ogólnodostępnych. Prawo do zdobycia zezwolenia na posiadanie apteki ma osoba fizyczna, osoba prawna oraz niemająca osobowości prawnej spółka prawa handlowego.


Żeby zdobyć zezwolenie na prowadzenie apteki, należy do wojewódzkiego inspektora farmaceutycznego przedłożyć specjalny wniosek oraz dokumenty poświadczające o tytule prawnym do pomieszczeń lokalu. Konieczny jest także wyciąg z rejestru, plan oraz opis techniczny pomieszczeń, opinię Inspekcji Sanitarnej, imię i nazwisko farmaceuty odpowiedzialnego za prowadzenie apteki.

Zobacz tu, sprawdź ofertę (https://www.adwokat-wroclaw.com.pl/stwierdzenie-nabycia-spadku) naszej firmy a z całą pewnością znajdziesz coś interesującego. Mamy bardzo atrakcyjne ceny, więc się nie rozczarujesz!

Za udzielenie zezwolenia pobierana jest opłata w wysokości pięciokrotnego min. wynagrodzenia za pracę określonego na podstawie przepisów o minimalnym wynagrodzeniu za pracę.


Podmiot posiadający aptekę powinien zatrudnić Kierownika Apteki. Może nim być jedynie farmaceuta, który ma co najmniej pięć lat stażu pracy w aptece. Może mieć też trzy lata, jeśli ma specjalizację z zakresu farmacji aptecznej. Jak więc widzimy apteka franchising to sporo załatwiania, lecz wiele późniejszych korzyści. najbardziej żmudne to przejść okres weryfikacji, ponieważ trochę to trwa, lecz gdy już nasza apteka będzie otwarta, to możemy być pewni pewnego interesu. Zdecydowana większość aptek radzi sobie bardzo dobrze, a nawet idealnie. Nie mamy się więc co martwić, czy nasz interes będzie opłacalny.