Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/alpha-strasbourg.com/includes/menu.inc).

Być może urlop w słonecznej Hiszpanii?

Kiedy zapytamy losową osobę o to, która europejska wyspa jest praktycznie rajem, bardzo często usłyszymy, że fantastyczna jest leżąca w Hiszpanii Majorka.


egzotyczna plaża
Author: Timothy J Carroll
Source: http://www.flickr.com
Naprawdę nie powinna zdziwić duża estyma jaką wśród polskich turystów - chociaż także wśród przykładowo Niemców, cieszy się ta wyspa. W sumie odpoczywając na Majorce można odnieść wrażenie, iż jest ona głównie okupowana przez Niemców oraz Anglików. To akurat nic złego, nie są to narody, które są w stanie zniszczyć wakacje, to akurat pewne. Zastanówmy się z jakich powodów Hiszpania jest tym krajem, do którego naprawdę warto pojechać.

Piękna pogoda, wiele słonecznych dni - to niewątpliwie główna różnica między Hiszpanią, a naszym krajem. Gdy wybieramy się do Hiszpanii, naturalnie w sezonie urlopowym, który jest całkiem długi, możemy mieć 100% pewności, że nie będziemy uskarżali się na kiepską pogodę. Można w sumie powiedzieć, iż taka osoba, która kompletnie nie radzi sobie z bardzo wysokimi temperaturami musi poszukać nieco zimniejszego kierunku - może Hel jest takim miejscem? Jednakże dla podróżnego, który uwielbia wysokie temperatury, pewnie nie ma bardziej wspaniałego miejsca, niż Hiszpania!Hiszpania jest niezmiernie różnorodna - zatem spokojnie mamy możliwość wypocząć w kontynentalnej części owego państwa, przykładowo w Barcelonie, ale również niezwykłe wyspy oraz małe wysepki gorąco nas do siebie zapraszają. Szczególnie trzeba docenić Majorkę, która jakby nie patrzeć została nieco opisana już na samym początku artykułu. Wielkim plusem Majorki jest na pewno to, że może zagwarantować sporo więcej, niż tylko doskonałe hotele, jedzenie, przedni alkohol i resztę, która jest czymś typowym wśród znaczącej ilości miejsc.

Jednak Majorka to również bardzo dużo niesamowitych zabytków - czymś całkowicie niegodziwym jest niewykupienie przynajmniej jednej z wycieczek! Są takie miejsca, gdzie oprócz plażowania, pływania, nurkowania, itp., niemal podróżni nie mają nic ciekawego do roboty. Na całe szczęście Majorka jest również rajem dla człowieka, które lubi wynająć samochód i zobaczyć coś interesującego (zobacz oferty na ). Poza tym, Hiszpania jest w ostatnim czasie trochę tańszą destynacją.

Emocjonuje Cię omawiana kwestia? Jeżeli tak, to zapraszamy do lektury pokrewnego wpisu - on również jest godny uwagi.

Zapewne duża w tym "zasługa" kryzysu gospodarczego, który w akurat Hiszpanii wyrządził znaczne szkody.