Rozliczenie PIT 2016 / dwa tysiące siedemnaście - a więc, w jaki sposób wypełnić deklarację PIT przez sieć internetową

  • Posted on: 1 March 2018
  • By: addmean
Chcesz się po rozliczać z deklaracji PIT przez internet, jednak nie masz pojęcia w jaki sposób? Jeżeli tak bywa, to doskonale trafiłeś! Wewnątrz naszego artykule przybliżymy Ci jak to zrobić, na podstawie PIT-u o numerze trzydzieści sześć, a także ogólnikowy metoda jego wysyłki!


Wypełnianie deklaracji PIT bywa obowiązkiem każdej dorosłej osoby, która ma w posiadaniu Jakiekolwiek źródła dochodu.


rozliczenie pitu przez internet
Author: Gobierno Aguascalientes
Source: http://www.flickr.com
Dla przykładu, jeżeli chodzi o PIT 36 to bywa to pojedynczy z najpopularniejszych rodzajów PIT-ów, który wypisujemy kiedy rozliczamy własne przychody roczne. Owa deklaracja ściska tylko przychody opodatkowane według skali podatkowej, czyli w tym momencie (dwa tysiące szesnasty rok) 18% albo 32%. Jeżeli posiadamy inne, nie opodatkowane źródła dochodu, nie składamy danej deklaracji. Do PIT 36 wpisujemy takie rzeczy jak dla przykładu: przychód roczny z prowadzenia działalności gospodarczej, czy nawet z przychodu uzyskanego wewnątrz ram wydania książeczki - tutaj.


pieniądze
Author: Japanexperterna.se
Source: http://www.flickr.com


Jeśli chodzi o alternatywę rozliczenia deklaracji PIT-u, to rozliczenie pitu przez internet jest banalnie łatwe. wewnątrz sieci internetowej istnieje bardzo dużo programików, w tym programik o nazewnictwie e-pity 2016, który jest łatwiutki i prościutki w obsłudze. Napełnienie go polega na tej samej rzeczy co wypisanie deklaracji z papieru, z tym, iż dodatkowo sam każda rzecz oblicza. Istnieje możliwość wewnątrz nim wypełnić każdą możliwą deklarację, jedyny problem to wpisanie w bazie danych numeru konta - po to należy przejść się do Skarbówki - http://pitax.com.pl/korekta-pit-36.


Po wypisaniu wszystkich rubryk, program automatycznie zapyta się, czy wysłać deklarację do wpisanego wcześniej Urzędu Skarbowego. Starczy więc każdą rzecz sprawdzić oraz deklaracja zostanie wysłana!