Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/alpha-strasbourg.com/includes/menu.inc).

Co może zaoferować zwiedzającemu

atrakcje turystyczne Wrocław
Author: Feedback/ Hill & Knowlton
W sumie wszystkie kraje na Ziemi mają turystom wiele do zaoferowania. Zatem nie ma sensu nawet marzyć o tym by poznać wszystkie atrakcyjne miejsca. W szczególności, że piękno to niejako pojęcie abstrakcyjne, mocno subiektywne. Są tacy ludzie, którym podoba się chociażby Prypeć, a więc ukraińskie miasto, które zapewne każdy zna, ponieważ po wybuchu elektrowni w Czarnobylu zostało w zupełności wyludnione.

Właśnie - skoro jesteśmy już przy temacie Ukrainy - może fajnie byłoby pojechać właśnie na Ukrainę?
Koloseum
Author: Kosala Bandara
Source: http://www.flickr.com
Mało popularne zakątki słonecznej Italii czy nieduże prowincje we Francji mogą się okazać w zbliżonym stopniu interesujące, natomiast cała podróż pełna inspiracji. Każdy bez wątpienia kilkanaście razy spacerował po cmentarzu i może wyjaśnić, iż praktycznie nie ma w tym nic fascynującego, ani przerażającego. Nie mniej katakumby w Rzymie (więcej ciekawych wiadomości na stronie www.plan4fun.pl/przewodniki/wlochy/atrakcje/katakumby-rzymskie/7216) przedstawiają nam niecodzienne uczucia przede wszystkim przez to, iż choć jest to cmentarz, to mimo wszystko jest to cmentarz pod ziemią, a więc spacerujemy pośród skalnych półek, na których są kości, niejako jesteśmy w grobowcu.

Już sama wielość korytarzy i metrów jaka tam na nas oczekuje musi spowodować, że moment poświęcony w takim towarzystwie uzupełni nas o gęsią skórkę.
akwedukt
Author: By RaSeLaSeD - Il Pinguino
Source: www.flickr.com
Ktoś może powiedzieć, iż schody jak to schody, spacerujemy przecież po nich cały czas. Jednak warto wyjaśnić, że schody hiszpańskie (więcej ciekawych wiadomości na www.plan4fun.pl) wpisują się do największych i jednocześnie najdłuższych schodów w Europie.

Zaprowadzą do kościoła św. Trójcy, a w przeróżnych okresach roku są różnorako ubierane w zależności od trwających właśnie dni. Jednak niech nas nie zdziwi ich nazwa, znajdują się one w Rzymie a określenie hiszpańskie wzięło się od niedalekiego położenia ambasady Hiszpanii.

Jeżeli chodzi o atrakcje turystyczne w Polsce, mieszkaniec naszego kraju najczęściej udaje się w popularne miejsce, które są non stop zadeptywane przez odwiedzających i przez to zmieniają się w ohydne miejsca. W modnych miejscowościach rozkwitł handel tandetą, zagłusza ciszę głośna muzyka oraz smród smażonej kiełbasy. Odwiedzanie Rzymu to tak właściwie nie tylko przeglądanie różnorodnego rodzaju budynków oraz antycznych pomników. To też poznawanie się z niezwykłą historią tego miasta, ponieważ każdy budynek, każda uliczka posiada swoją oddzielną opowieść, tradycję, oraz przesądy. Trzeba udać się w taką wycieczkę, ponieważ wrócimy z niej usatysfakcjonowani, a równocześnie też będziemy mogli zwiększyć swoją wiedzę o dane, które nie są zapisane w przewodnikach, a których wywiemy się zarówno od przewodnika, jak i od napotkanych obywateli tego miasta.