Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/alpha-strasbourg.com/includes/menu.inc).

Co powinieneś wiedzieć zanim zaczniesz trenować grę w tenisa?

Tenis ma niezwykle długą, sięgającą okresu średniowiecza historię. Sport ten niezwykle szybko stał się popularny na obszarze Europy. Aktualnie także jest sportem bardzo popularnym i chociaż kiedyś określano go mianem kry królewskiej nie jest dzisiaj dostępny tylko dla elit.


Aby zacząć grać w tenisa, niezbędny jest właściwy sprzęt: piłki do tenisa, rakieta tenisowa, przeznaczone do gry w tenisa buty. Piłki do tenisa są tak samo istotne, jak porządne buty tenisowe i rakieta. Specjalne przepisy regulują jaki kolor powinny mieć piłki do tenisa, średnicę i ciężar. Do gry w tenisa należy używać wyłącznie piłek o żółtej lub cross 50 cm białej barwie. Jeśli chodzi o ich ciężar, to nie może on przekraczać 58, 5 grama. Natomiast maksymalna dopuszczalna średnica piłek do tenisa wynosi 6,67 centymetrów.

Do przeszłości odeszły czasy, kiedy na korcie zobaczyć można było zawodników ubranych tylko w białe stroje. Obecnie niczym nadzwyczajnym nie są kolorowe stroje tenisowe. Na biało ubranych zawodników dostrzec można tylko na meczach, które mają miejsce na kortach Wimbledonu – jednej z dzielnic Londynu. Rozpoczynając grę w tenisa, należy zastanowić się nad wyborem doskonałych butów - graj profesjonalną piłką do tenisa. Buty do tenisa powinny mieć przede wszystkim głęboki bieżnik, który zapobiegnie ślizganiu się podczas gry.

zerknij na ofertę Novasport
Author: K.M. Klemencic
Source: http://www.flickr.com
W trakcie gry w tenisa obowiązują rzecz jasna konkretne przepisy, które regulują nie tylko zasady gry, wymiary piłek tenisowych, ale także wymiary kortu. Mecze tenisowe mają miejsce na korcie ziemnym, którego długość wynosi 23,77 metrów, a szerokość 8,23 metrów. Środek kortu jest podzielony na dwie części siatką , którą zawiesza się na wysokości 91,4 cm. Nauka gry w tenisa wymaga rzecz jasna bardzo dużo cierpliwości.


Każdy gracz, który zaczyna swoją przygodę z tą dyscypliną sportu musi się nauczyć, jak właściwie pracować nogami, ale też mnóstwa uderzeń i chwytów. Nie warto jednak zniechęcać się pierwszymi niepowodzeniami. Przy odpowiedniej porcji cierpliwości z pewnością każdemu uda się nauczyć się gry w tenisa. Nawet najbardziej znane gwiazdy tego sportu zaczynały swoje największe sukcesy od porażek. Tenis jest grą dla wszystkich, pomaga ukształtować piękną i szczupłą sylwetkę. To dyscyplina sportowa, która pozytywnie wpłynie na całe ciało i ogólną kondycję.