Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/alpha-strasbourg.com/includes/menu.inc).

Cudowny weekend w Budapeszcie – co można zwiedzić, by poznać to rewelacyjne miasto?

Wolny weekend nie jest takim częstym zjawiskiem w dzisiejszych, zagonionych czasach. Musimy zrobić tak dużo rzeczy, że czasami nawet te dwa dni mamy zajęte 24 godz. na dobę. Zatem kiedy tylko uda nam się znaleźć troszkę czasu, warto wykorzystać go w najbardziej dobry sposób, a dokładniej – na podróże. Podróże uczą, zapewniają sporo wrażeń i doświadczeń, a także umożliwiają rewelacyjnie spędzać czas z bliską osobą. Miastem, jakie szczególnie warto zobaczyć, jest Budapeszt. Rozeznaj się, z jakiego powodu.
miasto
Author: Francisco Anzola
Source: http://www.flickr.com
W pierwszym rzędzie dlatego, że to przepiękna stolica Węgier, w której tak naprawdę nie można się nudzić. Można tam udać się o każdej porze roku, ponieważ stale czeka nas dużo atrakcji, a wycieczkę dobrze jest zacząć od spojrzenia na całe miasto z góry Gellerta. Na wielkim, zielonym wzgórzu położonym w centrum miasta czekają na nas rewelacyjne widoki na miasto oraz rzekę Dunaj. Poza widokami czeka na nas cytadela oraz Pomnik Wolności . Później możemy wybrać się do Zamku, do jakiego dojedziemy kolejką albo przespacerujemy się, jeśli nawet podczas urlopu pragniemy zabiegać o formę. Na kolejkę za każdym razem jest duża kolejka, a trasa wcale nie jest zbyt długa, dlatego rzeczywiście warto się przespacerować. W kolejnych krokach Budapeszt zaprasza nas na Most Szechenyi. Otoczone są przez duże, kamienne lwy, z jakimi można cyknąć sobie zdjęcie.
Budapeszt
Author: Costel Slincu
Source: http://www.flickr.com
Kolejnym nad wyraz znanym podróżującym punktem Budapesztu jest parlament, zlokalizowany tuż nad brzegiem Dunaju. Wnętrza są dostępne dla odwiedzających osób, ale naturalnie pewne sale są wyłączone ze zwiedzania kiedy odbywają się obrady. Warto zdecydować się na wejście do parlamentu, ponieważ jest tam naprawdę pięknie.

Zainteresował Cię opisywany artykuł? Jeśli tak, to użyj informacji, żeby przeczytać większą ilość pokrewnych wiadomości. Bez obaw kliknij zatem tutaj.

Nie można też pominąć Placu Świętej Trójcy, wokół którego znajdziemy wiele knajpek i sklepików, w których kupimy pamiątki dla bliskich. Każdy lubi otrzymywać podarki, więc przywieźmy im coś z tej fantastycznej wycieczki. Może chcesz zwiedzić inne miasto? To nie problem.


Po powrocie z Budapesztu możesz już planować następną podróż, na przykład do Toronto .

Znajdujące się w tym miejscu uwagi ze strony (https://horyzont.net.pl/wycieczka/beneluks/) to cenne źródło informacji - na pewno Cię zainteresuje, gdyż odnosi się kwestii omówionej w tym artykule.

W tym największym mieście Kanady jest także sporo do zobaczenia, dlatego nawet nie wyjmuj rzeczy z walizki, ale od razu wyszukaj opłacalnych ofert lotniczych.