Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/alpha-strasbourg.com/includes/menu.inc).

Czemu warto być aktywni?

Fizyczna aktywność to jeden z najistotniejszych czynników zdrowego stylu życia. Już od powyżej 50 lat lekarze sportowi oraz kardiolodzy starają się uświadamiać nam jak dużą rolę odgrywa prewencja ruchowa w umacnianiu zdrowia , kondycji psychicznej, polepszaniu sprawności oraz zapobieganiu wielu metabolicznym schorzeniom.


Dzisiejszy tryb pracy sprzyja likwidacji fizycznej pracy oraz ogólnej ruchowej bezczynności. W państwach rozwiniętych coraz to trudniej odszukać ludzi wykonujących bardziej intensywną pracę mięśniową. Zmienił się ponadto styl spędzania wolnego czasu, który niestety coraz to mniej sprzyja uprawianiu sportu jak też fizycznej rekreacji.
aktywność fizyczna
Author: wikipedia


Bez wątpliwości największe przesłanie dla promocji zdrowia będą mieć zajęcia sportowe zorganizowane, bo nie tylko charakteryzują się najwyższą efektywnością w obszarze poprawy zdrowia cielesnego, ale także oddziałują na zdrowie psychiczne (odczuwanie radości z ruchu, kształtowanie samodyscypliny, czerpanie radości z twórczej pracy nad własnym ciałem oraz umysłem) oraz (kliknij) społeczną (przeciwdziałanie nudzie). Literatura naukowa na przestrzeni minionych dziesięcioleci przedstawiła niezwykle obszerny materiał poświęcony po treningowym przemianom w funkcjach i strukturach ludzkiego ciała.


Systematyczna fizyczna aktywność nie jedynie wpływa stymulująco na prawidłowy wzrost oraz rozwój w czasie dzieciństwa oraz młodości ale także zapewnia utrzymanie kondycji w wieku dojrzałym, spowalnia procesy starzenia oraz łagodzi dolegliwości wieku starszego. Wyjątkowo wiele uwagi poświęca się funkcji aktywności cielesnej w poprawianiu kondycji układu naczyniowo-sercowego. Bezsprzecznie - sport to zdrowie!