Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/alpha-strasbourg.com/includes/menu.inc).

Czy to dobry pomysł założyć firmę? O czym pamiętać? A może firma w innym kraju, na przykład w Niemczech?

Praca to coś przed czym ciężko uciec, gdyż jest ona konieczna, aby realizować swoje różnorodne plany na życie. Zapewnia pieniądze, co oznacza, że można kupować różnorodne rzeczy, realizować swoje zainteresowania, zwiedzać świat.


perspektywa - firma
Author: Ministerio de Cultura de la Nación Argentina
Source: http://www.flickr.com


Długo moglibyśmy tak wymieniać. Niektóre osoby jednak mają dość pracy na etacie, tak więc dość poważnie zastanawiają się nad tym, aby przejść “na swoje”, co znaczy, że mają w planach otworzyć własną firmę.

Gdy uznasz, że ten tekst jest interesujący, kliknij na odsyłacz do wpisu (https://disc-polska.pl/testy-kompetencji/), który posiada fascynujące informacje na opisywany temat - będą one z pewnością interesujące.

Czy to dobry pomysł?


To na pewno większa wolność, ponieważ nie mamy nad sobą szefa. Czasami to jednak tylko wolność w teorii, gdyż jak w zwykłej pracy mieliśmy szefa i swoje obowiązki, tak tu wszystko nam się maksymalizuje. Mamy wielu klientów, których musimy obsługiwać, a tak naprawdę są różnorakie osoby, tak więc raz będzie lepiej, a raz spotkamy się z tak zwanym “trudnym” klientem. Następna sprawa to opłaty. Na etacie otrzymywaliśmy wypłatę, a składki to była kwestia pracodawcy - wiedzieliśmy, iż określona kwota jest przeznaczona na emeryturę, ubezpieczenie maszyn rolniczych i podatki, lecz jakoś nie myśleliśmy za bardzo o tym, bo byliśmy na to przygotowani.


Jak mamy działalność każdego miesiąca trzeba zapłacić bardzo dużo pieniędzy dla państwa, tak więc trzeba sobie powiedzieć, czy jesteśmy na to przygotowani. Jak już jednak mamy w planach założyć firmę, mamy taką pewność, to może lepsza będzie działalność w Niemczech. Ten kraj ma bardzo uporządkowany i czytelny system podatkowy, tak więc z góry jest wiadome, jak dużo zapłacimy i czy będzie to opłacalne.
Niemcy są krajem bardzo rozwiniętym, przez wiele lat wszystko się doskonale ugruntowało, wszystko funkcjonuje tu jak znanej z przysłowia niemieckiej maszynie - jest porządnie, są zasady, a prowadzenie działalności gospodarczej jest o wiele łatwiejsze niż w Polsce. Dobrze o tym pomyśleć, kiedy będziemy zdecydowani zakładać firmę.