Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/alpha-strasbourg.com/includes/menu.inc).

Czy opłaca się współcześnie podsiadać wyższe wykształcenie?

W dzisiejszych czasach nie brakuje ludzi z wyższym wykształceniem. Często słyszy się, że w Polsce mamy więcej ludzi z dyplomem, niż w innych państwach Europy. Okazuje się jednak, że nie jest to do końca prawda - rzeczywista sytuacja jest mniej optymistyczna. W Polsce na dzień dzisiejszy posiadamy około trzydzieści dziewięć procent ludzi z dyplomem wyższej uczelni. Na tle Unii Europejskiej nie jest to nic nadzwyczajnego. W wielu państwach zdarza się, że połowa ludności posiada wykształcenie wyższe. Przykładem może być tutaj Irlandia, gdzie współczynnik ten wynosi 51 procent.
uniwersytet
Author: Maryland GovPics
Source: http://www.flickr.com
Mimo to w Polsce także dochodzi dzisiaj do sytuacji, że pracowników umysłowych jest o wiele więcej niż robotników fizycznych. W Polsce nierzadko osoba z wyższym wykształceniem ma dużo mniejsze szanse dostania dobrze płatnej pracy, niż osoba pracująca fizycznie. Bardzo ciężko jest pośród absolwentów kierunków humanistycznych. Bez pracy jest wielu filologów, historyków, socjologów. W przypadku, gdy uda im się znaleźć pracę, nieraz jest to zajęcie nieopłacalne, nierzadko kompletnie niezwiązana z ukończonym kierunkiem studiów.
Więcej naLiczni socjologowie pracują na infolinii, czy w pozostałych branżach tego rodzaju, gdzie nie da się rozwijać swoich zainteresowań. W takiej sytuacji ciężko wykonywanie pracy na najwyższym poziomie. Osoby w takich sytuacjach najczęściej nie znoszą wykonywanego zawodu.

nauka
Author: U.S. Embassy Tel Aviv
Source: http://www.flickr.com
O wiele lepszą sytuację mają w Polsce fachowcy. Wystarczy wyszukać w internecie frazę “praca spawacz” i zobaczyć jakie są wynagrodzenia w takich zawodach. Spawanie jest często ciężką czynnością, wymagającą dużo cierpliwości.

Bez zwlekania zerknij tutaj - to naprawdę okazja dla każdego miłośnika tematu, który w tym miejscu przestawiamy. Ta wiadomość niewątpliwie da ci do myślenia.

Proces ten polega na stopieniu elementów jakiegoś materiału, aby ponownie części te ze sobą połączyć. W procesie spawania zwykle daje się materiał dodatkowy, który jest spoiwem i wypełnia lukę między łączonymi elementami. Działanie takie wymaga szerokiej wiedzy z zakresu materiałoznawstwa, temperatury topnienia czy rozciągliwości rozmaitych substancji.

Nie wahaj się oraz przeczytaj zawarte tu uwagi na nasz temat (http://pischool.pl/). To z pewnością są bardzo ciekawe informacje - zwyczajnie kliknij tutaj.

Istnieje wiele miejsc, gdzie można nauczyć się spawania. Warto pomyśleć nad zrobieniem takiego kursu, dużo łatwiej może być wówczas znaleźć opłacalną pracę. Ludzi posiadających konkretny fach w ręku ciągle poszukuje się na rynku pracy.