Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/alpha-strasbourg.com/includes/menu.inc).

Czy pracowałeś w Anglii. Czy przedsiębiorcy pomogą ci w uzyskaniu zwrotu z podatku dochodowego

Dorabiałeś w Wielkiej Brytanii na umowie i zastanawiasz się czy należy ci się stosowny zwrot podatku? Bez większego problemu sprawdzisz ile pieniędzy ci się należy i jakie kroki musisz spełnić, żeby twoje konto zostało wzbogacone zwrotem z podatku dochodowego.
Zwrot podatku z Anglii nie jest dla Polonii mieszkającej w Anglii sprawą tak znaczącą jak dla mieszkańców nad Wisłą.
dokumentacja podatkowa
Author: Ian Lamont
Source: http://www.flickr.com
To nade wszystko ogromna różnica między kursami – polski złoty jest ponad pięciokrotnie słabszą monetą od funta szterlinga. Uwzględniając proste i najmniej płatne prace według brytyjskiego przelicznika, naszym rodakom - w przeliczeniu - należą się niemałe zwroty. Oczywiście kiedy liczymy w złotych. A więc mnożąc należytą kwotę zaliczki przez sprzyjający (tutaj) kurs walutowy. Zwrotem podatku z pracy wykonywanej na Wyspach Brytyjskich zajmują się biznesowo firmy, które bezpośrednio rozliczają się z pracodawcami.

rozliczenie podatku
Author: eFile989
Source: http://www.flickr.com
Czynią to w oparciu o kryteria, które pracujący w Anglii musi przejść, jeśli chce się otrzymać zwrot podatku z pracy bez żadnych komplikacji. Warto wiedzieć, że czas składania deklaracji z zagranicznych prac kończy się z początkiem kwietnia. Nie inaczej jak w Polsce – jest to początek roku podatkowego. Więcej na stronie online.Niezmiernie ważne jest posiadanie przez pracownika osobistego numeru ubezpieczenia, który obowiązuje poza Polską.

Jeżeli zainteresował Cię opisywany materiał, szybko sprawdź dodatkowo ten link! To świetna oferta (http://certificator.eu/en/Certification/GOST-R.html) i tu znajdziesz dodatkowe informacje.

Kolejnym wymogiem jest posiadanie kluczowych formularzy, zwanych także kartami podatkowymi. Jeśli pracowaliśmy na Wyspach i – z niewiedzy, pominięcia ewentualnie innego powodu – przegapiliśmy okres starania się o zwrot należnego podatku mamy szansę na odzyskanie pieniędzy. Prawo podatkowe ustala granicę do pięciu wstecz, do kiedy to można starać się o należny zwrot. Po tym czasie podatek przepada, a my tracimy ostatnią szansę na zwrot.

Sporo ciekawych wskazówek w sprawie prac wykonywanych na Wyspach znajdziemy przeglądając profesjonalny portal podatnika. Nie trzeba tutaj być ekonomicznym specjalistą – maksymalnie kilka druków, numer ubezpieczenia i przeczytanie często zadawanych pytań – wystarczy dać sobie trochę czasu na połapanie się, a nadchodzące zwroty za rok okażą się jedynie formalnością.

Masz spory problem z wyszukaniem efektywnego rozwiązania Twojego kłopotu? Na pewno szybko pomoże Ci ta strona patenty europejskie.

Egzekwujmy prawo z tego co nam się należy za wykonaną legalnie pracę. Także za granicą.