Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/alpha-strasbourg.com/includes/menu.inc).

Czy warto spędzić urlop w Grzybowie? Jakiego rodzaju atrakcje tam na nas czekają? Co warto wiedzieć?

Grzybowo jest miejscowością letniskową, która położona jest nieopodal morza, około trzystu metrów od jego brzegu, blisko drogi z Kołobrzegu do Mrzeżyna. Lokalizacja Grzybowa jest bardzo ciekawa, ponieważ to teren tzw. depresji grzybowskiej. Bałtyk w tym rejonie tworzy akwen który nazywamy Zatoką Grzybowską. Posiada ona około 7 kilometrów długości, natomiast głębokość wcięcia w ląd to 800 metrów.


Ta nieregularność linii brzegowej sprawia, iż woda jest tu na pewno przyjemniejsza niż w Kołobrzegu. Grzybowo, identycznie zresztą jak cały pas nadmorski gminy Kołobrzeg, zlokalizowane jest w Strefie Chronionego Krajobrazu, tak więc obowiązujące są tu Strefy Ochrony Uzdrowiskowej. Dość blisko Grzybowa zlokalizowany jest tak zwany Dziki Zachód. To kilkuhektarowy teren położony jedynie 3 kilometry od Grzybowa, 2 km od Kołobrzegu i cztery od Bałtyku. Jest to miejsce dzikich prerii oraz stada galopujących koni.
hotel
Author: Hotel Pałacyk
Source: hotelpalacyk.pl


Znajdziemy tam indiańską wioskę, miasteczko westernowe oraz inne atrakcje. Bardzo ciekawa jest Zatoka Grzybowska, ogromna atrakcja dla wielbicieli kąpieli słonecznych oraz morskich.

W przypadku, kiedy chcesz przestudiować taką kwestię też pod innym kątem, sprawdź więcej szczegółów w serwisie (www.edenbus.com.pl), ponieważ on także ją rozważa.

To na pewno jedna z najbardziej wspaniałych plaż na polskim Wybrzeżu. Blisko wydm znaleźć możemy wspaniały nadmorski dębowo-sosnowy las, w jakim znaleźć można rewelacyjne trasy spacerowe. Przez Grzybowo przebiega sporo tras rowerowych, jakie cieszą się wielkim zainteresowaniem przyjezdnych. Bliskość Bałtyku, interesująca historia, rewelacyjna przyroda, to wszystko sprawi, że turystyka rowerowa bardzo jest tutaj atrakcyjna.

Grzybowo znajduje się na międzynarodowej trasie, której szlaki rowerowe biegną od Dźwirzyna do Gąsek, gdzie znajduje się wyjątkowa latarnia morska oraz kościół gotycki z 15 wieku. Pozostałe szlaki rowerowe przebiegają ze wsi Grzybowo do Dźwirzyna blisko gęsto zarośniętego trzciną jeziora Resko - przyjrzyj się apartamentom Villa Mare.

Jeżeli opisywany temat jest dla Ciebie ciekawy, to poczytaj tu więcej informacji na podobne problemy, które będą dla Ciebie niezwykle interesujące.

Ten zbiornik stanowi rewelacyjne schronienie dla wielu unikatowych gatunków ptactwa wodnego. Jak więc widzimy, Grzybowo to naprawdę interesujące miejsce, faktycznie dobrze pojechać tam na wakacje, zwłaszcza, że łatwo znaleźć pensjonat Grzybowo. Chociaż w sezonie możemy mieć z tym kłopot, więc korzystniej wcześniej zainteresować się, jakiego rodzaju są tam noclegi. Najlepiej poszukać ich w internecie.