Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/alpha-strasbourg.com/includes/menu.inc).

Czym jest żywność liofilizowana? Przez kogo jest ona stosowana? Jak przedstawiają się jej zalety?

Ludzie wynaleźli już sporo sposobów na zabezpieczanie jedzenia w taki sposób, aby można było dłuższy czas przechowywać produkty. Jedną z metod jest liofilizacja. Na czym polega? W jakich sytuacjach tego typu pożywienie się sprawdzi?


przejażdzka rowerowa
Author: Mike Gifford
Source: http://www.flickr.com
Liofilizowanie to konserwacja pożywienia, które ma za zadanie pozbawienie prawie całej wody, znajdującej się w niej. Proces taki jest przeprowadzany przy użyciu niskiego ciśnienia. Porcja jedzenia jest mrożona, a następnie suszona, przez co otrzymujemy produkt, który może wytrzymać długi czas nawet w ciężkich warunkach. Żywność taka nie psuje się chociażby na skutek działania ciepła. Aby to pożywienie nadawało się do spożycia, należy je rozpuścić we wrzątku. Przygotowuje się je szybciej, niż gdybyśmy chcieli spożyć przykładowo jedzenie suszone. Ważne jest, że artykuły te są lżejsze, niż pierwotnie, z tego względu właśnie znalazły dobre zastosowanie choćby w wojskowym prowiancie.

Poszukujesz dodatkowych wiadomości na prezentowany tu temat? To nie problem, zwyczajnie wejdź dalej (https://www.uroczysko7stawow.pl/spa-by-loccitane/spa) a przekonasz się, że to było bardzo proste.

A gdzie jeszcze stosowana jest żywność liofilizowana - zobacz żywność liofilizowaną?


Wspomniana mała waga takiego jedzenia spowodowała, iż jest stosowana właśnie tam, gdzie ciężar ma spore znaczenie. Przykładem są alpiniści, czy w ogóle osoby chodzące po górach. Tego typu osoby chcą maksymalnie odciążyć bagaż w taki sposób, aby pokonywanie dłuższego dystansu było łatwiejsze.

Nie zwlekaj! Jeżeli zaciekawiły Cię przeczytane informacje, to z pewnością bieżąca publikacja (http://www.leclerc24.net.pl/) na ten temat również Cię skusi. Przeczytaj opis o tym zagadnieniu.

Osoby zawodowo zajmujące się aktywnością sportową muszą się odpowiednio odżywiać. Z kolei liofilizacja to metoda, jaka nie pozbawia produktów tak cennych składników, którymi są witaminy albo mikroelementy.


Z tego względu jest tak, że sportowcy także używają takie produkty, gdy utrudniony jest dostęp do określonych artykułów, a należy zjeść konkretną porcję substancji odżywczych.