Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/alpha-strasbourg.com/includes/menu.inc).

Czym jest hipoteka zwrotna? Czy jest to opłacalne? Jakie korzyści jest w stanie zaoferować?

W ostatnim czasie bardzo powszechna jest hipoteka zwrotna. Jest jak najbardziej przeznaczona dla starszych osób, jakie są prawnymi właścicielami mieszkań i domów. Jak więc brak środków na życie, mogą zawrzeć umowę z określoną firmą, jaka oferuje to właśnie rozwiązanie.
Hipoteka zwrotna, definiowana także przez wielu jako odwrócona hipoteka polega na tym, że możemy mieszkać w swoim domu do końca swoich dni. Będziemy także otrzymywać jakby emeryturę dodatkową od firmy, z jaką zawarliśmy umowę. Ale po naszej śmierci dom przejmuje firma, z jaką podpisaliśmy umowę.Author: Cordell and Cordell
Source: http://www.flickr.com


Tu jednakowoż powstaje pytanie czy tego rodzaju finansowe świadczenia, jakie są gwarantowane przez firmę która sprzedaje produkt, nie będą za niskie wobec stale rosnących kosztów życia. Bo przecież kilkaset złotych, jakie są wypłacane aktualnie może mieć bardzo małą wartość w przyszłych latach, dodatkowo najlepiej zobaczyć przez jaki okres jest płacone świadczenie oraz w jakiej wysokości - czytaj o dożywotniej rencie na


Oczywiście jak zawsze wszystko zależne jest od sytuacji życiowej danej osoby. Tak naprawdę jednakże tego typu hipoteka jest najbardziej właściwa dla osób w starszych, które nie mają żadnej rodziny i bliskich.

Zaintrygował Cię niniejszy artykuł? Jeśli tak, to zobacz też uwagi ze strony (http://psmtechnik.pl/attyki,11,pl), gdyż one również odnoszą się do tej kwestii.

W innej sytuacji korzystniej zastanowić się, czy jest to trafiony pomysł - sprawdź hipoteki zwrotne od Funduszu Hipotecznego DOM.
Czy nie mamy bliskiej osoby, której nie chcielibyśmy przekazać tego typu nieruchomości? Tak jak powiedzieliśmy, wszystko to zależy od danej osoby i to jak prezentuje się jej życiowa sytuacja.

Sądzisz, że ten materiał jest warty polecenia? Jeżeli tak, to bez wątpienia zaciekawi Cię także ta rekomendowana oferta (http://www.inoffice.pl/male-biuro-do-wynajecia/), gdyż odnosi się do zbliżonej tematyki.

Mimo to, jak mamy więcej możliwości, to dobrze też je rozpatrzyć, ażeby wybrać jak najlepiej.