Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/alpha-strasbourg.com/includes/menu.inc).

Czym jest triathlon oraz w jaki sposób się odpowiednio przygotować do zawodów?

Osoby uwielbiające sport z reguły stawiają sobie wciąż wyższe poprzeczki. Nie wystarczy im już sam trening, chcą rywalizować z innymi i osiągać coraz to lepsze rezultaty. Można się zatem spodziewać, że osoba rozpoczynająca własną przygodę przykładowo z bieganiem, za jakiś czas będzie chciała wziąć udział w długim biegu na czas. Połączenie wysiłku fizycznego z rywalizowaniem jest bowiem bardziej ciekawsze. Niektórym po jakimś czasie nie wystarczy jedynie jeden rodzaj sportu i po czasie szukają czegoś więcej. Taką ciekawą odmianą może być przykładowo triathlon.

trening
Author: + Rainbow +
Source: http://www.flickr.com
Jest to bardzo wszechstronna dyscyplina, jaka wymaga ogromnej ilości wysiłku. Triathlon nazywany inaczej trójbojem to połączenie pływania, jeżdżenia na rowerze i pływania. W naszym kraju jest dużo amatorów takiego sportu, dlatego możemy z powodzeniem znaleźć miejsca, w jakich rozgrywane są takie konkurencje zarówno na poziomie zawodowym jak i amatorskim. Jeśli chodzi o triathlon trening jest tu bardzo ważny. Należy poświęcić na niego bardzo dużo czasu ze względu na to, iż mamy do czynienia nie z jedną, ale z trzema dyscyplinami. W jaki sposób najlepiej przygotować się do tego typu zawodów? Sprawdź tutaj

Trzeba wiedzieć, iż takie treningi zajmują całkiem sporo czasu. Sporo także zależy od tego, na jaki dystans chcielibyśmy się zdecydować. Nie ma sensu na początek porywać się na wstępie na Ironmana, lepiej zamiast tego sprawdzić się w długości standardowej, albo sprinterskiej. Z czasem można stawiać sobie poprzeczkę już wyżej. Co ważne trzeba mieć świadomość swoich słabości i je najbardziej trenować. To okaże się naszym kluczem do osiągnięcia czegoś. Jeżeli uda nam się podciągnąć z rzeczy, jakie sprawiają nam trudność to i nasz ostateczny wynik okaże się lepszy. Jak chcemy podwyższać naszą wytrzymałość dobrze będzie skupić się na interwałach. Jeżeli sporym problemem jest siła, to należy poćwiczyć masę. Dobre jest wbieganie lub (gopro 7 hero) też jeżdżenie pod górę, lub też pływanie w wodzie, w jakiej trzeba się zmagać z falami.ćwiczenia
Author: Erik Nomm
Source: http://www.flickr.com
Należy wyznaczyć sobie plany treningowe na dłuższy czas, z nastawieniem na przygotowanie się konkretnie na zawody, na których w największym stopniu nam zależy np. . Dobrze będzie użyć kalendarza oraz rozpisać sobie dane miesiące, tygodnie oraz dni w taki sposób, aby wiedzieć ile mamy czasu oraz jak intensywnie musimy trenować. Mierzmy siły na zamiary oraz zakładajmy sobie możliwe do osiągnięcia cele. To znaczy nie porywajmy się po miesiącu treningów na dystans za duży, może nas to jedynie zniechęcić.