Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/alpha-strasbourg.com/includes/menu.inc).

Czym musi charakteryzować się pościel do hotelu? Jakiego rodzaju powinna spełniać wymogi?

Na pewno przed wyborem typu pościeli do swojego hotelu trzeba pamiętać, iż zupełnie odmienne wymagania stawia się przed pościelą hotelową, a inne przed taką do domu. Wytrzymałość pościeli hotelowej powinna być na pewno większa niż domowej, szczególnie że pościel hotelowa poddawana jest bardziej często procesowi konserwacji. Na pewno przed doborem modelu pościeli do hotelu należy pamiętać, iż zupełnie inne wymagania stawia się przed pościelą hotelową, a całkowicie odmienne przed domową.

pokój hotelowy
Author: Ann
Source: http://www.flickr.com
Trwałość takiej pościeli musi być na pewno bardziej znaczna niż domowej, zwłaszcza, że pościel hotelowa poddawana jest bardziej często procesowi konserwacji. Pościel hotelowa jest pościelą przemysłową, która musi pełnić najwyższe wymagania - wytrzymałościowe, jak i estetyczne. Musi więc mieć znaczącą wytrzymałość na dość częste pranie przemysłowe w temperaturze 95 stopni Celsjusza - najnowszy artykuł.Powinna być odporna na maglowanie, na pillingowanie i procesy dezynfekcyjne. Cechą jaka wyróżnia pościel hotelową jest z pewnością gramatura tkaniny około 160 g/mkw. Dla pościeli domowej jest to w okolicach 125 g/mkw. Jednym z najbardziej powszechnych czynników tego rodzaju pościeli, które odróżniają tę rodzaj od pościeli domowej jest przepis prania oraz konserwacji oraz środowisko, w jakim ten proces się odbywa. Pościel tego rodzaju można prać tylko w niezbyt wysokich temperaturach, bez agresywnych środków piorących, najkorzystniej natomiast ją wysuszyć rozwieszoną na sznurku - spójrz na tkaniny dobre do hotelu. Parametry mechaniczne i użytkowe pościeli są tak dobrane, że nawet najbardziej agresywny proces konserwacji nie będzie wpływał na jej zewnętrzny wygląd, długość użytkowania i zachowania pewnych wymiarów konfekcji po praniu.

Nie zwlekaj! Jeśli zaciekawiły Cię zamieszczone tu notatki, to czytaj (www.ekotur.wroclaw.pl/langs/pl/cityinfo.php), który przygotowaliśmy dla Ciebie w tym linku. W nim znajduje się dużo detali.


Tego typu właściwości można zyskać używając tkaniny o odmiennej strukturze oraz innym wykończeniu niż tkaniny do domowego użytku. Aby powstała tkanina o najbardziej niezbędnych parametrach, musi być zastosowane długie, czesankowe włókno, jak najmocniej mocno gładkie. Im bardziej długie i gładkie włókna, tym w większym stopniu cienka i bardziej odporna tkanina. Do produkcji tego typu pościeli używa się specjalnych nici szwalniczych, najkorzystniej rdzeniowych, które są wytrzymałe na działanie dość dużych temperatur.