Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/alpha-strasbourg.com/includes/menu.inc).

Czym się cechują start-upy, jak najlepiej pozyskać można pieniądze na finansowanie takiej działalności.

Hasło start-up od jakiegoś czasu jest niezwykle modne w biznesowym świecie. Tak naprawdę tym mianem można określić nowo powstające przedsiębiorstwa, przede wszystkim z branży nowoczesnych technologii. W odróżnieniu od tradycyjnych biznesów, które się budowało czasami długimi latami, internetowa branża funkcjonuje dużo szybciej. Jeżeli produkt jest naprawdę dobry, to przez parę miesięcy może się stać światowych przebojem, zarabiając przy okazji miliony dolarów, tak naprawdę wszystkie największe firmy z branży powstawały właśnie w ten sposób. Jednak dla wielu młodych firm, mających ciekawy pomysł i potrafiących zmienić go w gotowy projekt problemem nie do przeskoczenia okazać się może finansowanie. Jeśli wszystko będzie się odbywać na etapie projektowania i testowania, to jeszcze będą sobie jeszcze dawać radę, lecz do wprowadzenia rozwiązania do sprzedaży i wypromowania go przeważnie będą potrzebne środki, których zwyczajnie brakuje. I albo pomysł taki zwyczajnie upada i nic z niego nie będzie, albo firmie uda się zdobyć odpowiedni zastrzyk gotówki i odniesie sukces.
firma - perspektywa
Author: ZSPNrdwa Krosno
Source: http://www.flickr.com
firma - malowidło
Author: HazteOir.org
Source: http://www.flickr.com
Jedną z najważniejszych metod na startup finansowanie będzie znalezienie inwestora, jaki w zamian za określony udział da gotówkę potrzebną do realizacji planów biznesowych - dowiedz się więcej: finansowanie projektów inwestycyjnych z Prometeia. Ostatnio modne się stało określenie Aniołów Biznesu, czyli osób, jakie inwestują pieniądze w młode, dynamiczne firmy. Oczywiście nie robią tego z miłości i za darmo, ale z myślą o swoich zyskach. Jeśli firma, w którą zdecydowali się zainwestować osiągnie sukces, to pozbywają się swoich udziałów zarabiając na tym całkiem dużo. Rzecz jasna zawsze będzie też ryzyko tego, że zainwestowane środki się nie zwrócą, bo start-up zbankrutuje lub nie uda mu się przebić z pomysłem na rynku, ale takie ryzyko biznesowe każdy z aniołów bierze pod uwagę.

W podobny sposób działają startup venture capital, które są po prostu funduszami inwestującymi w młode, obiecujące firmy (startup venture capital). Kolejnym sposobem na pozyskanie kapitału są też różne konkursy, których obecnie jest coraz więcej.