Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/alpha-strasbourg.com/includes/menu.inc).

Czym się wyróżniają hotele w Polsce? Podstawowe informacje o turystyce w Polsce.

Przedpokój, apartament Jaguara w Londynie
Author: Jaguar
Source: www.jaguar.pl
Co to truizm? Przykładowo nazywanie Polski jednym z najładniejszych krajów na Ziemi jest zwykłym truizmem. Wyłącznie snobi, którzy sądzą, że w każdym przypadku to co międzynarodowe jest super, nie zgadzają się z tym porzekadłem. Naturalnie kiedy dostrzegamy fantastyczne atrakcje turystyczne w Japonii, Stanach Zjednoczonych albo na obszarze Norwegii, możemy niejako wpaść w malutkie kompleksiki, ale w sumie nie ma najmniejszego sensu sądzić, że jesteśmy mniej urokliwym krajem. No cóż, ważne jest to, aby mieć na uwadze, że jeśli bardzo się postaramy, będziemy mieli możliwość odkrywać np.

Wybrzeże za dosyć małe pieniądze. A więc jeżeli chcielibyśmy odpocząć nad Bałtykiem, postawmy na Pobierowo (sprawdź) - świetna miejscowość, która w zasadzie nie należy do drogich. W szczególności duże oszczędności można dostrzec, jeżeli wyruszymy większą grupą, np. domki letniskowe nie są dużym wydatkiem.

Akurat co do tego ciężko mieć jakieś wątpliwości - wystarczy zaznajomić się z ofertaminadbałtyckich ośrodków wakacyjnych.
plaża
Author: Clement Larrive
Source: http://www.flickr.com
Morze Bałtyckie, piękne lasy czy góry - Karpacz, Szczawnica, etc., - w sumie każde z szesnastu województw w Polsce może zapewnić dużo atrakcji (np. - jedziesz do Szczawnicy- zobacz polecane noclegi). Powinniśmy docenić to co nasze, ponieważ nierzadko zamiast latać po całym świecie, przydałoby się zobaczyć chociażby stolicę swojego województwa.

Oczywiście nikt nie sugeruje, że czymś całkowicie niedorzecznym jest jeżdżenie po całym świecie, lecz można powiedzieć, iż lekko więcej zainteresowania swoją ojczyzną spowodowałoby znaczną frajdę. Choć należy starać się być obiektywnym - a więc przyrodę mamy niesamowitą, lecz polskie miasta generalnie nie urzekają pięknem. Głównie z powodu przykrej historii, a później PRL-u, który sprawił, że w centrach miast widzimy wielkie blokowiska. A poza tym, rynek reklamowy w Polsce jest trochę niecywilizowany.

Gdy wjeżdżamy do polskich miast, zauważyć możemy dużo reklam. Wiadomo - należy szanować prawa wolnego rynku, ale trochę zrozumienia - ludzie mają prawo funkcjonować w godnych warunkach. I tak jest przynajmniej kilka fajnych miast w naszym kraju. W szczególności malowniczy Kraków, Wrocław, Łódź i trójmiejski Gdańsk.

Miejsce powstania Solidarności jest naprawdę ładnym miastem (sprawdź też: które noclegi w Gdańsku rekomendujecie na lato). Jeśli poszukujesz miejsc w jakimś konkretnym miejscu, do wyszukiwarki wpisz po prostu sformułowanie „noclegi miasto” (np.: „noclegi w Darłowie”. Bez wątpienia znajdziesz całą masę wartych uwagi ofert, których nie ma w prasie drukowanej, dodatkowo z licznymi fotkami proponowanych miejsc, co ułatwi dobrą decyzję.