Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/alpha-strasbourg.com/includes/menu.inc).

Dlaczego warto starać się o certyfikat GOST R

Każdy kraj posiada jakieś normy, certyfikaty, bez których nie mógłby prawidłowo funkcjonować. Nie chodzi tu jedynie o kodeks karny, a raczej o normy związane z wyrobem konkretnych produktów czy ich przetwarzaniem.


Są one związane też z tym, co na terenie danego kraju mogą robić przedsiębiorstwa z innych państw. Normy te pokazują, jakie warunki muszą spełnić przedsiębiorstwa z innych państw by one sam bądź też ich towary mogły zaistnieć na konkretnym rynku. Z tym wiąże się między innymi certyfikat gost -> . Federacja Rosyjska stworzyła swój GOST a w krajach europejskich jest np. norma ISO. Różnice oczywiście są, ale mimo wszystko możemy powiedzieć, że są to porównywalne rozwiązania. Dlatego jeżeli chcemy funkcjonować ze swoimi usługami na rynku rosyjskim trzeba mieć akredytację w postaci certyfikatu GOST R.

Certyfikat GOST R niezbędny od zaraz
Konferencja
Author: ITU Pictures
Source: http://www.flickr.com

W dzisiejszych czasach bardzo istotna jest jakość towaru. Nie można nikomu wierzyć na słowo. Obecnie wszystko powinniśmy sprawdzić, przeliczyć, żeby mieć stu procentową pewność, że to, co oferujemy klientowi jest właściwe. Tak, więc we wszystkich państwach poszczególne wytwory muszą mieć odpowiednie atesty. Do takowych należy np. na obszarze Federacji Rosyjskiej certyfikat gost Firmy, jak również pewne produkty posiadające certyfikat GOST R mogą funkcjonować na terenie Rosji. Oznacza to, że przeszły one wszystkie testy jakości oraz te związane z bezpieczeństwem produktu. W naszym kraju też przedsiębiorcy z innych państw muszą postarać się o certyfikaty, które pozwolą im na działanie na polskim rynku. Otrzymanie jakiegokolwiek certyfikatu wiąże się z długą procedurą.

Jednak duża część firm polskich ma bardzo dobre standardy, ze względu na wymogi, jakie panują w Polsce, tak, więc ogarnięcie zagranicznych certyfikatów nie jest bardzo czasochłonne. Jednak należy mieć na uwadze fakt, że taka certyfikacja nie jest dozgonna, co jakiś czas – konkrety są w przepisach, musimy odnowić tego typu akredytację. Zdarza się, że w pewnych okolicznościach akredytacja może być wycofana. Najczęściej jest to związane z chorobami zwierząt, a bywa, że z wadami towaru wypuszczonego na rynek. Nie wspominając już o stosunkach politycznych między krajami. Tak, więc musimy, wypuszczając towar na inny rynek, brać pod uwagę nie tylko plusy, ale również minusy takiego rozwiązania.