Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/alpha-strasbourg.com/includes/menu.inc).

Do Hiszpanii biegiem!

wycieczki, last minute, wakacje
Source: http://www.travelshops.pl/
Czasami zdarza się, że przyjemna perspektywa urlopu pojawia się w nietypowym, bo jesiennym momencie. A słońce? - zastanawiamy się zwykle. Jednak gdy popatrzeć na jesienny urlop z innego punktu widzenia, dojdziemy do wniosku, że ta najbardziej melancholijna pora roku jest idealna na wakacje. Co więcej, naprawdę istnieje duża ilość osób, którym jesień wcale nie kojarzy się z końcem wakacji.

Wręcz przeciwnie – dopiero kiedy przeminą letnie upały, zaczynają wielkie pakowanie.
Egipt, wakacje w Egipcie
Na pytanie „kiedy najlepiej spędzać wypoczynek w Grecji” odpowiadają: właśnie teraz. Zwiedzanie starożytnych ruin staje się wówczas przyjemnością, a w morzu cały czas można zażywać kąpieli. O tej porze roku trudno o oparzenia leżąc na plaży – można za to naładować akumulatory na cały rok, czerpiąc energię ze słońca.

Poza tym Grecja o tej porze roku nie jest tak przepełniona turystami.
Hiszpania
Author: Jose A.
Source: http://www.flickr.com
Agencje podróży, jeśli nie uda im się wysprzedać wszystkich ofert wycieczkowych decydują się na ich dystrybucję po okazyjnych cenach, w końcowych dniach bądź też godzinach przed odjazdem (http://travelone.pl/). Jeżeli jesteśmy przygotowani na bezzwłoczne wyruszenie w podróż, tego rodzaju wycieczka będzie dla nas niewątpliwie bardzo intratna pod względem ekonomicznym, gdyż możemy oszczędzić mniej więcej 30 procent kosztów podroży. Świetną opcją dla odwiedzającego, który ceni sobie komfortowy pobyt, są rzecz jasna ekskluzywne apartamenty w Hiszpanii.

W kraju Cervantesa obecnie daje się we znaki okropny kryzys finansowy, można więc przypuszczać, że koszty takich noclegów mocno obniżyły się (http://hiszpania.com.pl/). Apartamenty w Hiszpanii to cudowna rzecz – spanie w ekskluzywnym hotelu, a w dzień oglądanie przecudnych hiszpańskich miast. Obligatoryjnym punktem dla każdego wizytującego Hiszpanię jest naturalnie Barcelona. Barcelona nęci niebanalnymi pomnikami architektury.

Najbardziej znanym miejscem w Barcelonie jest rzecz jasna Sagrada Familia, niesamowita świątynia, skonstruowana wg projektu nieco szalonego arcymistrza architektury, Gaudiego. Jednym z bardziej atrakcyjnych kierunków wakacyjnych jest z pewnością Hiszpania. Hiszpanie od bardzo dawna czerpią ogromne przychody z goszczenia u siebie turystów z niemal całego globu. Na pewno każdy z nas chciałby w miłej atmosferze spędzić urlop na wybrzeżu Morza Śródziemnego lub pojechać na hiszpańskie archipelagi, na których baza hotelowa jest znakomicie zorganizowana i posiada standard, do którego nasz kraj musi wciąż zmierzać.

Za wyborem Hiszpanii przeważa fakt, że cudowna pogoda jest tam zawsze gwarantowana, szczególnie latem, gdy mamy wielką chęć zażywać kąpieli a także opalać się na cudnie zaaranżowanych plażach. Na przełomie października i listopada Egipt przywita nas temperaturą około dwudziestu siedmiu stopni. Latem, bylibyśmy zdani na czterdziestostopniowe upały! A ponieważ Egipt to jedna z najstarszych cywilizacji na świecie i zabytków czeka nas co niemiara, takie temperatury, w czasie zwiedzania mogłyby być uciążliwe, szczególnie dla najmłodszych i najstarszych. W Egipcie na urlopowiczów czeka o różnym standardzie baza hotelowa -