Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/alpha-strasbourg.com/includes/menu.inc).

Dobry sposób na pokazanie trendów finansowych

Osoby znające się na giełdzie podchodzą z pewnym dystansem do różnego typu trendów. Jednak prawda jest taka, że spora część osób nie za bardzo wierzy trendom. Zdarza się, że spotykamy się z wykresami, które od razu widać nijak odnoszą się do rzeczywistości. Dlatego tak wielka nasza nieufność, co do wykresów związanych z badaniami przeprowadzonymi na wyselekcjonowanej grupie ludzi. Ale do momentu aż nikt nie wymyśli innych sposobów pamiętamy o tych, które znamy i korzystamy z nich. Tak, właśnie jest z zdaniem na temat ichimoku.
Stworzył go japoński dziennikarz. Tak, więc system ten najpierw miał zastosowanie tylko w Azji na rynkach finansowych. Taki sposób zwizualizowania trendów pozwala szybko rozeznać się inwestorowi w kwestii, konfiguracji tych zdarzeń, które posiadają duże prawdopodobieństwo wydarzenia się od tych, których prawdopodobieństwo jest najmniejsze. W związku z ogromem sukcesów, jakie odniósł ichimoku na kontynencie azjatyckim, został on przeniesiony na rynek amerykański. Dostosowano parę elementów, by wszystko pasowało i teraz wykres ten jest stosowany przez Amerykanów.


Teoretyczne aspekty na rynku finansowym
Giełda w Tokio
Author: Stéfan
Source: flickr.com
jeżeli mowa o finansach to inwestorzy chcieliby wiedzieć wszystko bardzo dokładnie. Ale horyzonty nie są aż tak szerokie. Mimo bardzo dobrych programów komputerowych, nie możemy przewidzieć najbardziej nieprzewidywalnego czynnika, czyli tego, co wymyśli człowiek. Możemy wykreślić wykresy zależności m.in. te dotyczące ceny i czasu na poszczególnych rynkach finansowych. Tworzymy też wykresy dotyczące kilkunastu cech. Mimo, to geometria rynku nadal jest teorią, która nie zawsze ma odwzorownie w rzeczywistości. Jeśli chcemy by nasze posunięcia na giełdzie przynosiły zyski trzeba ogarnąć rynek finansów holistycznie (więcej: ). Dopiero całościowe podejście do finansów daje możliwość na podjęcie najlepszych decyzji. Oczywiście intuicja też ma tu duże znaczenie, ale kiedy chodzi o finanse dobrze skupić się na ogólno pojętej matematyce, dodając czynnik ludzki. Na giełdzie maklerzy przyzwyczaili się nie tylko do wzlotów, ale też do upadków.