Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/alpha-strasbourg.com/includes/menu.inc).

Dokąd najkorzystniej jest podróżować z bliskimi?

Łóżko
Author: Viaggio Routard
Source: http://www.flickr.com
W Jastarni znajduje się bardzo dużo obiektów, dzięki którym możemy bliżej poznać kaszubską i rybacką kulturę. Z pewnością trzeba wybrać się do prywatnego Muzeum pod Strzechą, gdzie zebrano zbiory powiązane z pracą rybaka: stare sieci, lampy kutrowe, kotwice i pagaje. Wykonywane są tutaj również drewniane łodzie rybackie z zastosowaniem tradycyjnych metod. Zimą Zieleniec przeistacza się w fantastyczny kurort narciarski. Kilkanaście kilometrów wyciągów narciarskich, relatywnie niewielkie ceny oraz spora ilość znajomych przemawiają za tym, aby wyjechać na narty właśnie do Zieleńca. Warto zaznaczyć, że w Zieleńcu każdy odszuka jakąś trasę właściwą dla siebie – na początek właściciele wyciągów dbają o to, aby znajdowały się tam zarówno trasy dla starszych jak i tych, którzy dobrze jeżdżą na nartach. Zieleniec to ponadto rewelacyjna baza turystyczna ze stosunkowo nowoczesną infrastrukturą.

Sprawdź domki w Kotlinie Kłodzkiej. Ciekawym miejscem jest też Bosmanat Portu, gdzie można obejrzeć rzadki sprzęt rybacki zebrany przez bosmana Jana Wysockiego oraz zabytkowa chata rybacka, zbudowana w tysiąc osiemset osiemdziesiątym pierwszym roku z rozbitych i wyrzuconych na brzeg statków. Sympatycy tematów wojennych na pewno ochoczo wybiorą się do Skansenu Fortyfikacji, gdzie są cztery schrony bojowe: „Saragossa", "Sokół", "Sabała", i "Sęp". Stanowią one pozostałość fortyfikacji wybudowanych w 1939 r. Przedzielały one Mierzeję Helską na linii Jastarnia – Kuźnica, zamykając wen sposób dostęp do półwyspu z części lądowej. Trzeba podkreślić, iż Skansen jest częścią Szlaku Historii Militarnej, obejmujący na swojej trasie miejsca, obiekty i wydarzenia powiązane z drugą wojną światową. Specjalnej uwagi warte są również: zapora minowa z 1939 r., punkty obserwacyjne niemieckiego poligonu torpedowego, miejsce zatopienia trałowców w porcie w Jastarni i bateria przeciwlotnicza „Jastarnia”.

Port w Jastarni znajduje się na północnym wybrzeżu Zatoki Puckiej. Stanowi on bazę dla floty rybackiej i rozwijającej się żeglugi turystycznej. Z tutejszego portu w rejsy turystyczne wyruszają: kuter rybacki Magdalena, Pomeranki - czyli drewniane łodzie żaglowe oraz tramwaj wodny płynący do Gdyni. Niezwykłe domki nad jeziorem są do wynajęcia w dobrej cenie. Turyści mają możliwość wybierać ze szczególnie ciekawego wachlarza opcji. Na związanych z tym tematem forach internetowych znaleźć można aktualne informacje od osób, które w takim domku miały już przyjemność być i mogą podzielić się swoją niezbędną opinią. Nie jest wskazane spędzać urlopu w domu, bo za nieduże pieniądze możemy ciekawie spędzić czas i wypocząć w niezwykłym regionie.

Przede wszystkim w naszym kraju ofert jest bez liku, a w dodatku korzystnych cenowo. Jedna z części Jastarni - Kuźnica to miejsce o typowo rybackim temperamencie. Mieści się ona w najwęższej części Mierzei Helskiej, która ma w tym miejscu dwieście metrów szerokości. Najbardziej atrakcyjnym obiektem w Kuźnicy jest neogotycki Kościół Rybacki. Najpiękniejszymi częściami wystroju kościoła są drewniana ambona imitująca łódź oraz 9 pięknych witraży. Uwagę skupiają również trzy obrazy: Chrystus nauczający z łodzi, portret Matki Boskiej oraz obraz patrona św. Antoniego z Padwy trzymającego Dzieciątko.

Raz do roku w czerwcu z portu w Kuźnicy na odpust św. Piotra i Pawła wyrusza procesja na łodziach. Kąpielisko Jurata przez wiele lat uważane było za raczej szpanerski kurort, albowiem do tutejszych komfortowych i drogich willi, domów letniskowych i pensjonatów przyjeżdżały słynne postacie ze świata kultury i polityki. Po okresowej utracie znaczenia przez Juratę, kąpielisko ponownie odzyskuje dawną wytworność. Jasne jest to, że duża dawka relaksu w znacznym stopniu podnosi efektywność pracy. W miejscach jak domki nad jeziorem, które usytuowane są w wyjątkowo uroczym otoczeniu, zdecydowanie można się odprężyć. Teraźniejsze oferty hosteli oraz domów gościnnych to nie to samo. W domkach czuć szczególnie prywatność oraz rodzinną atmosferę. Świetny standard przy niewysokich cenach motywuje do przyjazdu tu z całą rodziną. Efektywny odpoczynek jest zapewniony.