Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/alpha-strasbourg.com/includes/menu.inc).

Doznaj swobody lotu i przeżyj niezwykłą, podniebną przygodę

Główne założenie latania jest takie, aby dać ludziom szansę wzniesienia się w przestworza. Ci, którzy pokusili się o loty inne niż samolotem jednogłośnie potwierdzają, że jest to niepowtarzalny sposób na uczucie lekkości i wolności.


fitness - obrazeczek
Author: The National Guard
Source: http://www.flickr.com
samochód
Author: Kool Cats Photography over 2 Million Views
Source: http://www.flickr.com
dieta
Author: Simon_sees
Source: http://www.flickr.com
Ludzka chęć wzniesienia się w przestworza jest doskonale znana od pradawnych czasów. Mówi się, że pierwsze paralotnie wymyślili alpiniści, którzy w ten sposób mieli zamiar ułatwić sobie powroty po osiągnięciu zamierzonego celu. W czasach swoich początków paralotnia przypominała właściwie spadochron. Z tego też powodu jej pierwotne zdolności do lotu były niezwykle ograniczone. Z drugiej strony, ze względu na dość ubogą konstrukcję były również bardzo niebezpieczne. Dzisiaj lot paralotnią nie napawa strachem, przeciwnie – zrzesza coraz więcej amatorów. Dla wszystkich, którzy chcieliby spróbować swoich sił w lataniu, odbić się od powierzchni ziemi, poczuć wolność tudzież popatrzeć na świat z góry istnieją dwie możliwości. Pierwsza opcja jest nieskomplikowana oraz nie wymaga tak naprawdę żadnej specjalistycznej wiedzy na temat latania. To jest lot w tandemie z doświadczonym partnerem tandemowym lub instruktorem. Wszystko jest dość proste, a krótkie wskazówki udzielone przed startem zapewne będą wystarczające.

Jeżeli masz chęć przeczytać więcej szczegółów na omawiany w tym tekście temat, to sprawdź tu bez ociągania uzupełniające informacje.

Towarzyszący nam profesjonalista zadba o wszystko, a nowicjusz będzie miał możliwość przyjąć odpowiednią, ale wygodną pozę i jedynie napawać się jedynymi w swoim rodzaju widokami. Dla tych, którzy lot paralotnią w tandemie mają już za sobą i marzy im się, aby teraz samodzielnie wznieść się do nieba istnieją liczne kursy przygotowawcze, czy też dobre jakościowo, krótkoterminowe szkolenia, które umożliwiają zdobycie różnych umiejętności, pełnoprawnej licencji i oczywiście doświadczenia niezbędnego do przygotowania się do samodzielnego lotu. Oprócz tego, lot paralotnią nie wymaga właściwie żadnych restrykcyjnych predyspozycji fizycznych. Organizując pierwszy raz swoją podniebną przygodę warto jednak być w jak najlepszej formie, zostawić za sobą stresy i kłopoty, a w drogę udać się ze spokojnym umysłem i optymistycznym nastrojem. Tutaj cała oferta: niesamowity lot paralotnią.


Jak wszystko w życiu, również paralotniarstwo niesie za sobą pewne ryzyko. Jeśli jednak podejdziemy do niego mądrze, odbędziemy odpowiedni kurs przygotowawczy i bezsprzecznie będziemy przestrzegać wszystkich istotnych zasad, wówczas sport ten będzie dla nas bezpieczny oraz zagwarantuje niezwykłe odprężenie i radość. Dla zaciekawionych: paralotniowa.