Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/alpha-strasbourg.com/includes/menu.inc).

E-deklaracja. Rozliczenie PIT prostsze aniżeli myślisz

Nie musisz już dłużej korzystać z usług biura rachunkowego, ażeby poprawnie wypełnić PIT. Oprogramowania online krok po kroku przeprowadzą cię przez blankiet.
rozliczenie pit online 2017
Author: superscheeli
Source: http://www.flickr.com


Sprawdzą format danych, określą obligatoryjne pola, a czasami nawet uzupełnią je automatycznie. Jeśli jednakże okaże się, że do twego rozliczenia wkradnie się błąd, będziesz mógł dokonać poprawki bez dodawania dodatkowych wyjaśnień. Innym ułatwieniem (ze strony Resortu Finansów) jeśli idzie o rozliczenie pit online 2017, jest możność skorzystania z "deklaracji wstępnie wypełnionych". Co to oznacza w praktyce? Administracja podatkowa, na podstawie danych dostarczonych przez pracodawcę (np. PIT-11), wypełni za ciebie większą część deklaracji. Jedyne, co powinieneś uczynić, to dopełnić dodatkowe dane - przykładowo intraty od ZUS bądź typ ulgi skarbowej. Jest to propozycja dla osób fizycznych, jakie nie prowadzą działalności gospodarczej i rozliczają się indywidualnie lub wspólnie z małżonkiem.

Jeżeli szukasz odpowiedzi na męczące Cię zagadnienia związane z tą problematyką, to kliknij tu i sprawdź - na pewno Cię to zaciekawi.

/J]

Czy zdarzyło ci się zapomnieć podpisać PIT? Przy rozliczeniu online nie powinieneś się o to martwić. Urząd podatkowy nie wymaga elektronicznego podpisu, stosuje jednakże inną formę weryfikacji. Zanim poślesz deklarację, program poprosi cię o wprowadzenie sumy przychodu z minionego roku. Bez podania prawidłowej liczby, nie uda się dostarczyć formularza przez sieć. W taki sposób właśnie wygląda rozliczenie pIT 2017 program.
Kiedy Urząd skarbowy dostanie twoje rozliczenie, poinformuje cię o tym mailowo. W wiadomości dostaniesz tak zwany UPO. Będzie to dowód na to, iż we właściwym czasie dostarczyłeś zeznanie podatkowe.
Tags: