Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/alpha-strasbourg.com/includes/menu.inc).

Gdzie spędzić nadchodzące wakacje, czyli parę inspirujących wskazówek dla niezdecydowanych

Jeżeli dalekie lub bliższe wyjazdy to niemalże wasze hobby, to z pewnością nie będziecie mieć jakichkolwiek trudności z wyborem miejsca, gdzie razem z rodziną bądź z paczką znajomych spędzicie nadchodzące wakacje. Tymczasem jeśli wyjeżdżacie z domu tylko sporadycznie, to podjęcie ostatecznej decyzji może być dosyć trudne. Tymczasem jednego możemy być stuprocentowo pewni: każdy chce w magiczny sposób spędzić choćby te dwa tygodnie w roku i to zupełnie niezależnie od własnych pasji. Poszukiwanie interesujących pomysłów w sieci stało się dziś już normą, a i sami internauci z chęcią dzielą się swoimi doświadczenia: rekomendują miejsca godne odwiedzenia, jak również przestrzegają, np. przed nieuczciwymi hotelarzami.


By nie powielać pomysłów, jakie krążą w sieci warto wysunąć kilka bardziej niestandardowych sugestii. Zamiast opalać się na plaży w Trójmieście albo Łebie można w aktywny sposób spędzić urlop. Na przykład w czasie wolnym od obowiązków służbowych możemy pojechać nad Morze Bałtyckie bądź na Mazury, aby tam zdobyć podstawowe patenty żeglarskie lub wprost przeciwnie, wziąć udział w kursie wysokogórskim w stolicy Tatr (czytaj na ten temat więcej). Opcjonalnie można także z o wiele większym rozmachem realizować własne zamiłowania - pasjonaci rowerowych wypadów wcale nie muszą szukać zatłoczonych tras na Pomorzu lub Warmii, ale w zamian mogą po prostu zwiedzić małe miejscowości na Górnym Śląsku, jak również na Jurze.
samolot
Author: Phuket@photographer.net
Source: http://www.flickr.com


Kompletnym przeciwieństwem spokojnego wypoczynku na jeziorach stają się wczasy na odległych wyspach. Na urlopowiczów spragnionych słońca czekają wspaniałe plaże na Sumatrze, Wyspach Galapagos czy Karaibach. Jeżeli ktoś jednak chce wakacyjne wypady rozpocząć od zwiedzania nieodległych miejsc, to wystarczy, że kupi bilety lotnicze Warszawa Bruksela i od tego miasta zacznie doroczne podróżowanie po stolicach europejskich - przecież bycie obywatelem Unii Europejskiej niesie jakieś zobowiązania. A poznanie przeszłości innych krajów jest wyjątkowo pasjonującą przygodą, szczególnie wówczas, kiedy nie trzeba tej historii uczyć się z podręczników. Koniecznie trzeba zobaczyć potężne Koloseum we Włoszech, wspaniały Luwr i wyniosłą Notre-Dame we Francji, jak również Big Ben w Londynie i... mnóstwo innych sławnych zabytków.
samolot
Author: Simon_sees
Source: http://www.flickr.com


Podróżowanie bywa o wiele przyjemniejsze, kiedy nie podróżuje się w pojedynkę. Z tego powodu najczęściej wyruszamy na wczasy wraz z rodziną bądź dobrymi przyjaciółmi. Gdy rodzina się powiększa, czasem rezygnujemy z dalekich podróży, zresztą całkiem niesłusznie. A w końcu niemowlę w samolocie podróżuje identycznie jak pozostali pasażerowie (poznaj nowe informacje). A jeśli wyruszamy już z siedmiomiesięczną pociechą do Pragi czy Barcelony, to rzecz jasna musimy pamiętać o zabraniu najpotrzebniejszych rzeczy, czyli wartościowego posiłku, mleka, a także akcesoriów i wszystkich przydatnych gadżetów do przewijania berbecia.