Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/alpha-strasbourg.com/includes/menu.inc).

Interesujące lokalizacje na aktywny urlop czyli co proponują nadal dzikie i niedostępne Bieszczady

Bieszczady to jest jednym z niewielu naprawdę dzikich, nie do końca poznanych jeszcze regionów w naszym kraju. W ostatnim czasie mocno ulega to zmianie, turystyka jest coraz bardziej promowana, pojawiają się nowe rozrywki i kwatery, ale nadal daleko im brakuje do tej komercyjnej masówki, jaka jest na przykład w Zakopanem.

Bieszczady
Author: Pawel
Source: http://www.flickr.com
I w sumie chyba dobrze, że tak jest, bo w końcu Bieszczady od wielu lat były synonimem braku cywilizacji i dzikości, a wyjazd do nich był faktyczną ucieczką od bieżących spraw i wspaniałym wypoczynkiem. Ogromny wpływ na to ma tamtejsza przyroda, bardzo surowa a jednocześnie dziewicza. Wybierając się na szlaki w Bieszczadach można chodzić albo tymi popularnymi, na których jeszcze się spotyka turystów, albo zejść w którymś momencie na te mniej uczęszczane, gdzie czasami i przez cały dzień nikogo nie można zobaczyć. Bieszczady mają stosunkowo duży obszar, więc i miejsca na wędrowanie po górach jest tam rzeczywiście sporo, jeżeli ktoś ceni spokój i ciszę, to to właśnie miejsce jest zdecydowanie dla niego.

Niewątpliwie bardzo dużą bieszczadzką atrakcją są właśnie góry i wyznaczone między nimi wspaniałe szlaki. Ale rejon ten zachęca również zupełnie odmienny rodzaj wypoczywających, to znaczy miłośników żeglarstwa i innych sportów na wodzie. Wszystko za obecnością największego w Polsce sztucznego zbiornika, którym jest Jezioro Solińskie. Już sama zapora jest znaną w całym kraju turystyczną atrakcją, wysoka na prawie sto metrów przytrzymuje wiele milionów litrów wody znajdującej się w jeziorze.Solińskie Jezioro bardzo szybko stało się ogromnie popularnym miejscem żeglowania, dzisiaj nie można na nim pływać sprzętem z silnikami, więc panują tam właśnie żaglówki, lecz również kajaki i rowery wodne. Niektórzy porównują warunki które tam panują z tym, co spotyka się na Mazurach, a wielkość tego zbiornika jest na tyle duża, że naprawdę można spędzić cały tydzień na wodzie bez żadnej nudy.

Kiedy zafascynował Cię przedstawiany artykuł, to nie zastanawiaj się tylko odwiedź www (https://www.coraltravel.pl/wakacje/kuba), a odnajdziesz tutaj podobne, ciekawe informacje na ten temat.

Dzięki obecności jeziora urlop w Bieszczadach można wykorzystać bardzo ciekawie, z jednej strony wędrując po górach, a później dla odmiany plażując i pływając na sprzęcie wodnym.