Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/alpha-strasbourg.com/includes/menu.inc).

Inwestycja w obligacje korporacyjnych

Obligacje korporacyjne to dość powszechna od lat forma finansowania. U nas właściwie jest coraz chętniej wybierana. Przyczyną znacznie większego zaciekawienia obligacjami korporacyjnymi jest w głównej mierze wzrastająca świadomość Polaków w tej kwestii.


Przedsiębiorstwa w Polsce zdobywają finanse konieczne do rozwoju najczęściej z własnej kieszeni, a także poprzez zadłużanie się w bankach. Pierwsza metoda jest najprostsza, niestety nie każdego na to rozwiązanie stać. Drugi natomiast jest troszkę bardziej problematyczny, a oprócz tego wiąże się z obowiązkiem późniejszej spłaty posiadanego zobowiązania. Innym rozwiązaniem może okazać się oferta obligacji korporacyjnych (informacje o obligacjach PCC Rokita). Współcześnie obligacje mogą być emitowane nie tylko przez te największe przedsiębiorstwa, lecz także te nieco mniejsze, a nawet posiadające niewielki kapitał. Emisja obligacji korporacyjnych oferuje mnóstwo alternatywnych zalet i może stanowić alternatywę dla tradycyjnych banków kredytowych.

Wiele firm zauważa w obligacjach korporacyjnych możliwość łatwiejszego pozyskania środków. Opłaty za emisję są określane indywidualnie.

Uważasz, że taki artykuł jest użyteczny? Jeśli tak, to poznaj jeszcze ten ważny link (http://apogit.pl/sap-jpk) - on także zwróci Twoją uwagę.

Trzeba także podkreślić, że początkowo opłacane są tylko odsetki, natomiast wartość nominalna obligacji dopiero w okresie zakupu, brak zatem jakichkolwiek rat kapitałowych. To znacznie ułatwia finansowanie wybranych projektów. Warto sprawdzić bieżące emisje obligacji PCC

finanse
Author: osseous
Source: http://www.flickr.com
Kolejna zaleta obligacji korporacyjnych to dodatkowo ogólna promocja spółki. Firma, jaka emituje papiery dłużne postrzegana jest jako nowoczesna i prorynkowa. I właśnie z powodów wizerunkowych mnóstwo firm decyduje się na działalność tego rodzaju. Nie powinniśmy jednak zapominać o wadach, jakie w niektórych przypadkach okazują się wręcz przeszkodą dla przedsiębiorstw. Emisja obligacji korporacyjnych zazwyczaj dotyczy większych kwot, dlatego też w wielu przypadkach znacznie bardziej opłaca się mały kredyt lub pożyczka. Należy również wspomnieć, iż cała procedura emisji jest często czasochłonna. Uzyskanie wszystkich niezbędnych dokumentów, jak również przejście poszczególnych procedur może potrwać nawet do kilku miesięcy. Niewątpliwie jest to jednak spora szansa dla przedsiębiorstw, które są zainteresowane różnorodnymi sposobami finansowania firmy, a równocześnie myślą o ciągłym rozwoju działalności.