Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/alpha-strasbourg.com/includes/menu.inc).

Jak ciekawie rozplanować zimowy wypoczynek, w jakie miejsca wybrać się najlepiej w tym okresie

Obecnie najwięcej urlopów organizowanych jest w lecie, to ta pora roku właśnie cieszy się największą popularnością. W dużym stopniu wynika to z tego, że po prostu jest wtedy ciepło i można leżeć na plaży czy w jakiś inny sposób spędzać aktywnie wolny czas.

Poza tym latem dzieci będą miały dwa miesiące wakacji, podczas jakich można rodzinnie wybrać się na dłuższy wypoczynek. Lecz nie należy zapominać, że dzieci będą również miały przerwę na samym początku roku, czyli popularne ferie. Trwają one znacznie krócej, bo zaledwie dwa tygodnie, lecz jest to odpowiednio dużo czasu, aby zdecydować się na jakiś wyjazd na narty (http://www.eccoholiday.com/narty/).
wyjazd w góry
Author: Travis Rouseau
Source: http://www.flickr.com
Oczywiście jeśli ktoś na nich jeździ, ale nawet jeżeli się nie lubi akurat tego sportu, to i tak kilka dni wypoczynku w jakimś ciekawym miejscu każdemu dobrze zrobi. Dlatego też warto pomyśleć o tym, żeby gdzieś jechać w czasie ferii, z pewnością pozwoli to wszystkim domownikom wypocząć i nabrać nowych sił na kolejne miesiące. I nie muszą to być od razu narty we Włoszech, wybrać się przykładowo można w polskie góry lub zdecydować się na wycieczkę do któregoś z ciepłych krajów.Planując wyjazd na ferie przede wszystkim należy uwzględnić to, że poszczególne województwa mają odmienne okresy, w jakich uczniowie będą mieć ten wolny czas. Część pierwsza ma w dwóch ostatnich tygodniach stycznia, a kolejne aż do końcówki lutego. To wszystko ma na celu wykluczenie przypadków, w których nagle wszyscy chcieliby przyjechać w tym samym czasie na wypoczynek w góry. Jednak nawet rozdzielenie ferii na kilka części bynajmniej nie sprawia, że w pensjonatach, hotelach i domach wczasowych jest mniej tłoczno.

Dlatego też chcąc być pewnym, że znajdzie się jakieś miejsce, to należy nieco wcześniej zająć się rezerwacją. Podobnie jest z wyjazdami do ciepłych krajów. W zimie ich oferta jest znacznie mniejsza niż latem i też wcześniejszy zakup jest raczej zalecany. Rzecz jasna są ludzie, którzy polują na last minute wczasy zimowe, i niekiedy uda im się wykupić naprawdę ciekawą propozycję (zobacz last minute wczasy).