Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/alpha-strasbourg.com/includes/menu.inc).

Jak dobrze ubezpieczyć samochody ciężarowe? Istnieje sporo kryteriów dobrego wyboru ubezpieczyciela, dowiedz się na co zwrócić uwagę

Przewoźnicy są zmuszone uiścić opłatę za zakup i zarejestrowanie nabytych ciężarówek, ale nie są to jedyne koszty. Prowadząc firmy zajmujące się jedynie transportem lub inną działalność gospodarczą przy użyciu samochodów ciężarowych, kierownicy takich firm muszą się liczyć z kosztami ich eksploatacji, a także z ubezpieczeniem tych samochodów.

Ciężarówki
Author: Jean-Pierre
Source: http://www.flickr.com
Jeżeli zakład pracy ma pojedyncze sztuki aut, to koszt takiego ubezpieczenia z pewnością nie nadszarpnie finansów firmy, ale jeśli jest to firma typowo przewozowa – to ubezpieczenie ciężarówek będzie stanowiło znaczny wkład finansowy. Na pewno właściciele takich wozów będą zmuszeni wykupić obowiązkowe ubezpieczenie OC, a jego cena uzależniona jest od różnych elementów: regionu, ale niestety przede wszystkim od firm ubezpieczeniowych, których oferta jest mocno zróżnicowana. Właściciele firm spedycyjnych muszą dobrze ją przeanalizować - dowiedz się więcej.

Rodzaj ochrony ubezpieczenia oc na ciągnik jest ustawowo dokładnie określony, a więc produkt finalny jaki sprzedają firmy ubezpieczeniowe, jest taki sam, ale cena zmienia się u różnych ubezpieczycieli. Aby dokonać rozliczeń oraz pewnych porównań cen ubezpieczenia OC samochodu dostawczego, należy przyjąć konkretne kryteria dotyczące auta, właściciela oraz regionu, gdzie firma świadczy swoje usługi. Rozbieżności w kosztach ubezpieczenia są dość duże, dlatego temat finansowanie pojazdy ciężarowe możemy rozumieć różnie - w zależności od czynników branych pod uwagę - polecana strona.

Samochody ciężarowe
Author: Glen Wallace
Source: http://www.flickr.com
Bardzo potrzebna jest analiza rynku ubezpieczeniowego. Jedni ubezpieczyciele uznają historię przebiegu ubezpieczenia, niektórzy jednak niekoniecznie – niestety wówczas kwota ubezpieczenia gwałtownie idzie w górę. Również to trzeba wiedzieć, że najczęściej firmy ubezpieczeniowe patrzą na to, czy samochód ciężarowy należy do pojedynczej osoby prowadzącej działalność gospodarczą, czy spółki. Jeżeli mamy do czynienia ze spółką, to kwota (zobacz smartvest pozyczki pod zastaw) ubezpieczenia OC będzie wyższa. Ubezpieczenie AC to natomiast zupełnie inna historia. Jest ono o wiele droższe oraz bardziej złożone. Najlepiej kupować takie ubezpieczenia w pakietach, podobnie jak ubezpieczenia nieobowiązkowe OCP i OCS. Ze zapisami zawartymi w regulaminie takich ubezpieczeń trzeba zapoznać się bezpośrednio u agenta ubezpieczeniowego.