Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/alpha-strasbourg.com/includes/menu.inc).

Jak dopasować rakietę tenisową do swoich potrzeb?

Tenis jest sportem na chwilę obecną coraz bardziej popularnym. Jeszcze jakiś czas temu w Polsce panowało zwykle przekonanie o tym, że jest to dyscyplina jedynie dla zamożnych osób, czyli w pewien sposób elitarna. To zjawisko z wolna się odwraca i aktualnie coraz więcej ludzi najmłodszych i starszych próbuje swoich sił na korcie. Tenis z pewnością jest dyscypliną wymagającą dużej siły, a przy tym wyrabiającą refleks i formę.
tenis
Author: Steven Pisano
Source: http://www.flickr.com
Dlatego też niektóre osoby podejmują decyzję o nauce tej dyscypliny dla wypracowania idealnej sylwetki. Tenis zalicza się bowiem do tego rodzaju sportów, przy których gracz się bardzo męczy i dzięki temu traci dużo kalorii. Nauka gry w tenisa zazwyczaj nie jest bardzo długa i kłopotliwa, oczywiście bardzo wiele uzależnione jest jednak od kondycji zawodnika. Dla tenisistów, którzy uprawiają tenis od wielu lat i są w tym bardziej zaawansowani, coraz większe znaczenie ma sprzęt używany do meczów. U części osób już na samym początku powstają pytania, przede wszystkim o dopasowanie właściwej rakiety tenisowej.

Czynniki, jakie należy brać pod uwagę

Rakieta tenisowa to przyrząd, którego dopasowanie wymaga przemyślenia dużej liczby kwestii. Rzecz jasna dla wielu ludzi najważniejszą kwestią ograniczającą jest zasobność portfela (kup rakiety do tenisa od Na szczęście rakiety do tenisa mają bardzo dużą rozpiętość jeśli chodzi o ceny i zwłaszcza amatorzy nie muszą od razu kupować tych najdroższych. Także za niższą cenę można
tenis
Author: adidas
Source: adidas
dobrać profesjonalną rakietę. Jej parametry uzależnia się przede wszystkim od częstotliwości grania. Jasne jest, że dla osoby uprawiającej ten sport raz na jakiś czas właściwym wyborem będzie rakieta tańsza. Ponadto iatotna jest również płeć sportowca i wiek, odmienne są bowiem rakiety dla dzieci, a inne dla dorosłych.
Dla wieloletnich zawodników

Amatorzy tenisa, którzy grają od bardzo długiego czasu, najczęściej sami powiadają wiedzę jaki sprzęt kupować do swoich możliwości. Ponadto sportowcy zawodowi często mają swoje ulubione modele, do których są przywiązani. Należy dodać, że rakiety bardzo dobrej jakości i renomowanych firm zwykle mają też odpowiednio wyższe ceny.

Inne, również bardzo interesujące szerokie opracowanie tego zagadnienia znajdziesz w tym miejscu. Zobacz koniecznie a na pewno nie będziesz żałować!

Niektóre z nich sięgają nawet pułapu kilku tysięcy złotych - strona tutaj na