Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/alpha-strasbourg.com/includes/menu.inc).

Jak duże powinno być prawidłowe ciśnienie krwi?

Szumy w uszach, bóle głowy, zmęczenie czy też zasłabnięcia, mogłyby być przejawem kłopotów z ciśnieniem. Zainteresuj się, który z ciśnieniomierzy zrobi najbardziej dokładny pomiar.


Za poprawne ciśnienie krwi uznaje się wartość pomiędzy 120/80 a 139/98 mm słupa rtęci (mmHg).


dietetyk
Author: Phillip Pessar
Source: http://www.flickr.com
sklep
Author: Felixe


tętnicze stwierdza się wtedy, gdy podczas dwóch kolejnych wizyt lekarskich ciśnieniomierz pokaże przeszło 140/90 mmHg. Jeśli ciśnienie utrzymuje się poniżej 160 mmhg, mamy wtedy do czynienia z hipotonią, zatem niedociśnieniem tętniczym. Nadciśnienie tętnicze dotyczy nawet co trzeciego dorosłego człowieka. Długo nie okazuje wyrazistych symptomów, a nie leczone może nawet doprowadzić do uszkodzenia narządów, czy też nawet do śmierci. Niebezpieczne jest też niedociśnienie tętnicze, które może powodować omdlenia oraz może przyczynić się do niezbyt dobrego zdrowie, nudności, znużenia, zmęczenia czy też migreny. Obowiązkiem specjalisty przy wykonywaniu poprawnego pomiaru jest zbadanie w gabinecie lekarskim - odpowiedni odczyt w złączeniu z doświadczeniem oraz wiedzą fachowca zezwalają na stwierdzenie poprawnej diagnozy oraz zaoferowanie efektywnego leczenia.


Gdy badanie w warunkach domowych wykazuje wartości prawidłowe, natomiast w podczas następnych wizyt lekarskich stwierdza się wzrost ciśnienia, to zachodzi tzw. efekt białego fartucha.

Ta rekomendowana witryna (https://www.poldannet.pl/pl), posiada podobne dane na omawiany wątek, zatem nie czekaj, a zgłąb w szczegółach aktualności na to zagadnienie.

Taka reakcja może zaistnieć w sytuacji stresowej, z kolei niewątpliwie wizyta u lekarza często budzi napięcia u chorego, co z kolei powoduje pobudzenie układu nerwowego, efektem czego wzrost ciśnienia tętniczego. Wtedy warto sprawdzić ciśnienie w domu kupując dobrej klasy ciśnieniomierz, spisać pomiary i porozmawiać z doktorem. W aptekach oraz sklepach medycznych można by odnaleźć dużo ciśnieniomierzy, przykładowo automatyczny, zakładany na nadgarstek.


Instrument mierzy ciśnienie za pośrednictwem mikroportu, który wyłapuje uderzenia krwi o ściany naczyń krwionośnych. Takie narzędzia charakteryzują się najmniejszą precyzją, z tego też powodu nie są zalecane dla osób ze stwierdzonym nadciśnieniem.