Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/alpha-strasbourg.com/includes/menu.inc).

Jak i po co większe sklepy zachęcają nas do zbierania punktów w programach lojalnościowych?

Sporo miejsc czy dużych instytucji zachęca nas do brania udziału w naliczaniu różnego rodzaju punktów, które możemy po określonym czasie wymienić np. na nagrodę rzeczową. Czy ten sposób faktycznie ma posłużyć klientom czy jedynie sklepom do monitorowania i analizowania naszych zakupów? Korporacje też podejmują różne programy motywacyjne dla swoich podwładnych. Jak to funkcjonuje?


Programy lojalnościowe są całkiem popularną formą docierania do szczególnie atrakcyjnych klientów. Zyskują one klientów przez proponowanie pewnej korzyści, która wynika z regularnego korzystania z bogatej oferty sklepu (prezenty). Jest wiele czynników, dla jakich sklepy decydują się na rozpoczęcie programów lojalnościowych (czytaj tutaj). Zwykle do prowadzenia tego rodzaju działań promocyjnych skłania duża konkurencja w branży. Po prostu rynek jest dość nasycony i wiele firm posiada bliźniaczo podobne do siebie oferty.

program lojalnościowy
Author: GoMobi.pl
Source: http://gomobi.pl
Widoczne jest również przytłoczenie klientów klasyczną reklamą. Mniej tv, rozgłośnie radiowe bez reklam, programy blokujące reklamy w internecie – tradycyjna reklama już nie przynosi efektów. Elementarne cele, które mają programy lojalnościowe, to znalezienie klienta i przywiązanie go do marki. Dodatkowymi atutami tego rozwiązania jest przyciąganie nowych klientów i zbieranie kluczowych danych o nich. Jeśli firma ma budować bliższe relacje z klientem, program musi być skrupulatniezaplanowany. Należy wnikliwie rozważyć możliwości, jakimi się dysponuje i określić realistyczne cele, jakie sklep jest w stanie osiągnąć przy wprowadzeniu programu.

W dzisiejszych czasach dostęp do najnowszych wiadomości jest niesamowicie istotny, dlatego przeczytaj wpis z witryny (www.mpgold.pl/), gdyż traktuje on o podobnej sprawie.Możliwości na przyciągnięcie pracowników także jest mnóstwo. Pracodawcy, przeświadczeni o tym, iż nic tak nie motywuje do bardziej wytężonej pracy, jak gorący posiłek w ciągu dnia, zapewniają swoim pracownikom kupony żywieniowe czy karty rabatowe do rozmaitych restauracji. Tego typu program motywacyjny – zniżki w restauracjach - obejmuje naprawdę wiele punktów gastronomicznych (zapoznaj się z ofertą PRO.FILL).

Czy teraz chcesz znaleźć coś fascynującego na ten wątek? Jeśli tak, to poznaj informacje w odniesieniu do firmy oraz przejrzyj ofertę roll up 85x200.

Jednak jeśli przyjrzymy się bliżej – bilety do kina dla kinomaniaków czy karnety sportowe to także program motywacyjny.


Profity wynikające z programów lojalnościowych są rozmaite. Zwykle mają formę rabatów czy promocji. Są również benefity wzmacniające łączność z klientem. Bez względu na to, do jakich potrzeb konsumentów sklep będzie się dostosowywać, najlepsze korzyści, to te niepowtarzalne, z których nikt do tej pory nie skorzystał aby stworzyć program.