Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/alpha-strasbourg.com/includes/menu.inc).

Jak odpowiednio przygotować się do jazdy na nartach, żeby nie zakończyło się to groźną kontuzją.

Zima to okres, gdy wszystkie mniej i bardziej znane wypoczynkowe ośrodki zapełniają się tłumami stęsknionych za śniegiem turystów. Piękne góry, coraz lepiej rozwinięta baza narciarskich wyciągów i wypożyczalni nart sprawiają, że wielu ludzi nie wyobraża sobie zimowego okresu inaczej, niż na stoku narciarskim. Tak naprawdę do rekreacyjnej jazdy nawet nie trzeba kupować własnego sprzętu, wystarczy posiadanie odpowiedniej zimowej kurtki i narciarskich spodni.
biuro
Author: fabianpimminger
Source: http://www.flickr.com
Całą resztę, czyli kijki, buty i narty (kurtki na narty) można pożyczyć albo w jednej z wielu wypożyczalni, albo od kogoś znajomego, kto także pasjonuje się tym sportem.

Jeżeli szukasz tego typu interesującej informacji, sprawdź pod tym linkiem (https://sklep.sport-max.pl/ser-pol-297-Olimp-Kolagen.html), w tym miejscu także z pewnością będzie dokładnie to, czego poszukujesz.

Mieszkający na południu tak naprawdę nie powinni mieć kłopotów ze znalezieniem jakiegoś wyciągu niedaleko domu, z pozostałych części kraju trzeba trochę dalej jechać, ale szusowanie po stoku z pewnością to zrekompensuje (pod tym adresem szybko uzyskasz podpowiedź). Jednak wyjeżdżając nawet na jednodniowy wypad na stok trzeba pamiętać o tym, że jest to sport dość kontuzjogenny i poza załatwieniem nart powinno się też zadbać o właściwą kondycję.
Statystyki po zimowych feriach niestety nie są optymistyczne. Każdej zimy na narciarskich stokach dochodzi do licznych urazów, złamań i kontuzji. Wiele z nich wynika z nieuwagi, szaleństwa czy zwyczajnie nieszczęśliwego zbiegu okoliczności, lecz pewne są spowodowane jedynie nieodpowiednią formą. Jazda na nartach to wymagający sport, bardzo silnie pracują przy tym mięśnie nóg i kręgosłup. Jeżeli ktoś przez wiele miesięcy siedzi
narty
Author: boogy_man
Source: www.sxc.hu
w pracy po kilkanaście godzin dziennie, nie uprawia żadnego sportu i nagle wybiera się na dwutygodniowe ferie, to mocno ryzykuje jakąś poważną kontuzją.
Więcej: .
Specjaliści polecają, żeby przed rozpoczęciem sezonu narciarskiego odpowiednio wzmocnić siłę, najlepiej systematycznymi wizytami na jakiejś siłowni. Należy mieć to na uwadze nie kilka dni przed wyjazdem, lecz minimum kilka miesięcy wcześniej, tak żeby mięśnie i stawy mogły się należycie wzmocnić. Jeżeli nie zapomni się o tym, to narty góry będą miłym wspomnieniem, a nie rozczarowaniem z powodu zerwanego ścięgna.