Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/alpha-strasbourg.com/includes/menu.inc).

Jak powinno się ubierać na górskie wędrówki, jakie dodatkowe wyposażenie będzie przy tym przydatne

Wędrówki po górach to jeden z bardzo popularnych sposobów na spędzanie wolnego czasu. Nasz kraj ma to szczęście, że praktycznie cały teren południa to mniejsze i większe górskie pasma, łącznie z wysokimi na dwa i pół tysiąca metrów Tatrami. Góry cieszą się powodzeniem w każdej porze roku, i w zasadzie w każdym okresie znajdują się chętni do tego, żeby po nich chodzić. Lecz bez względu na to, czy ktoś będzie się wybierał w góry w lecie, jak jest trzydziestostopniowy upał, czy też w zimie, to za każdym razem odpowiednie wyposażenie będzie niezbędne.


wspinaczka górska
Author: Randen Pederson
Source: http://www.flickr.com
Niekiedy można usłyszeć o beztrosce a niekiedy i głupocie, gdy ktoś zaczyna wędrować na Giewont w klapkach czy późną jesienią idzie bez kurtki przeciwdeszczowej. Pogoda zwłaszcza w wysokich górach jest mało przewidywalna, i z tego też powodu nawet na krótką popołudniową wycieczkę należy się odpowiednio przygotować. A tym bardziej niezbędne to będzie, jeżeli ktoś planuje wędrować po górach zimą, kiedy szlaki są pełne lodu, czy też w niebezpieczne, wysokie partie - w takiej sytuacji oprócz standardowego wyposażenia konieczny jest odpowiedni sprzęt wspinaczkowy i jego odpowiednia znajomość - elementy wyposażenia wspinaczkowego.

Podstawą górskich wędrówek są porządne buty. Powinny one mieć solidną, odporną na ślizganie podeszwę, a także z powodów bezpieczeństwa zakrywać muszą całą kostkę, dzięki czemu można będzie ograniczyć możliwość skręceń czy zwichnięć. Jeśli będzie się planować wycieczki w jesieni albo na wiosnę to buty muszą być wodoodporne, wtedy zapewnią należyty komfort w przypadku jakiejś burzy czy ulewy.


Należy także przypilnować odpowiedniej odzieży, powinna być ona oddychająca i lekka, a równocześnie ciepła i nieprzemakalna. Wielu ludzi na wycieczki po górach zakłada najzwyklejsze kurtki sportowe, lecz nie zawsze jest to najlepszy pomysł - najlepszy wybót kurtek sportowych.

Zaintrygował Cię nasz artykuł? Masz ochotę na więcej? W takim razie jesteśmy tu (https://calus-p.pl/144-karmniki-dla-ptakow) - należy kliknąć w podany link i oglądać nowe wiadomości.

Jeśli tego typu kurtka nie posiada dobrych membran ochraniających przed wiatrem i deszczem, to może się jednak nie sprawdzić. Koniecznie też należy pamiętać o ciepłej czapce oraz rękawiczkach, no i rzecz jasna wszystko co potrzebne trzeba włożyć do wygodnego, pojemnego plecaka.