Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/alpha-strasbourg.com/includes/menu.inc).

Jak powinny wyglądać odpowiednie przygotowania zawodnika do zawodów triathlonowych.

Triathlon od jakiegoś czasu zaczął być ogromnie popularny, bardzo dobrze można to zobaczyć po liczbie zawodów, jakie są organizowane w sezonie. Dzisiaj zawodów, które się liczą jest już blisko sto, a bez przerwy pojawiają się kolejne, i na wszystkich widać sporo uczestników. W zawodach triathlonowych biorą udział ciężko trenujący zawodnicy, którzy się nastawiają przede wszystkim na zwycięstwo, jak też zwykli ludzie, dla jakich sukcesem będzie ukończenie zawodów i pokonanie własnych słabości.


Część osób potraktuje to jako jednorazową przygodę, dla innych stanie się wstępem do kolejnych zawodów i ciężkiego trenowania.

pływanie to jedna z części Thriatlonu
Author: Michael Coghlan
Source: http://www.flickr.com
Bardzo dobrą rzeczą jest w triathlonie to, że wyścigi są organizowane na różnych dystansach. Osoby które dopiero zaczynają swoją przygodę występują przeważnie w jakimś krótkim, a gdy ich możliwości pozwolą, to po jakimś czasie spróbować sił na nieco dłuższych dystansach. Lecz nawet na te krótkie dystanse nie można pójść tak po prostu, bez żadnego przygotowania - (źródło) o szkole pływania. Niezbędny będzie właściwy trening, który przygotuje organizm na spory trud i pozwalający na w miarę bezpieczne dotarcie do mety.W związku z tym triathlon jest złożony z trzech całkowicie innych dyscyplin, to tego trening będzie bardzo zróżnicowany.

Masz chęć zdobyć świeże fakty na dany wątek? To obejrzyj www, zapewne dostarczy Ci wiele pozytywnych wrażeń i na długi czas pozostanie w Twej pamięci.

Rzecz jasna podstawą dla osób zaczynających treningi jest dokładne ułożenie planu treningowego i jak najdokładniejsze jego pilnowanie. Ono Cie odpowiednio przypilnują .


Warto skorzystać przy tym z pomocy profesjonalnego trenera, żeby uniknąć mogących się pojawić błędów.

Opracowaliśmy artykuł o pokrewnej treści. Jest on na kolejnej stronie. Wejdź więc w ten link i dowiedz się szczegółów (http://patataj.com/oferta/hipoterapia/) z tym połączonych.kolarstwo w thriatlonie
Author: gabrielvilela
Source: http://www.flickr.com
Odpowiednio zaplanowany triathlon trening obejmować powinien każdą z trzech dyscyplin w różnych obszarach, to znaczy technikę, szybkość i wytrzymałość. Tylko kompleksowe ćwiczenia pozwolą na przygotowanie w taki sposób mięśni, że zakończenie zawodów będzie po prostu przyjemnością, a nie strasznym wysiłkiem. W dobrze zaplanowanym treningu zabraknąć też nie może miejsca na zwykłe ćwiczenia na siłę, wprawdzie wielu zawodników nie przepada za nimi, ale doskonale wzmacniają one mięśnie pracujące przy bieganiu, pływaniu albo jeżdżeniu na rowerze. Pełnią również istotną rolę ochronną przed niektórymi urazami, jeśli więc tylko będą takie możliwości, to nie należy ich unikać.