Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/alpha-strasbourg.com/includes/menu.inc).

Jak przebiega obecnie proces zakładania własnej firmy?

Jeszcze np. piętnaście lat wstecz założenie swojej firmy wymagało znacznie większej ilości formalności niż aktualnie. Dzisiaj dużą liczbę rzeczy można by załatwiać przez internet, jednak nie znaczy to, że nie wymaga to znajomości niektórych metod.


bankowość i finanse
Author: Images Money
Source: http://www.flickr.com
Początkujący biznesmen musi przeprowadzić kilka czynności oraz uzupełnić parę formularzy. Ponadto powinien to zrobić w odpowiedniej kolejności.


Gotówka
Author: Global Panorama
Source: http://www.flickr.com


Początkowym etapem przy takiej czynności jak zakładanie firmy jest wejście pod internetowy adres www: firma.gov.pl.

Czy odnośnie prezentowanej tematyki masz więcej pytań? (https://visaandwork.com/karta-pobytu-dla-cudzoziemca/) Jeżeli tak, kliknij ten link - to nie może za żadne skarby umknąć Twojej uwadze!

Trzeba uzupełnić tam formularze CEIDG. Przy takiej okazji warto korzystać z nowoczesnej formy podpisywania się przez tak zwany podpis zaufany. Tutaj warto dodać, że wspomniany wpis do CEIDG jest równocześnie wnioskiem o wydanie numeru REGON, wydanie lub określenie numeru NIP oraz wybór postaci opodatkowania. Jest także zgłoszeniem płatnika składek ubezpieczeniowych dla Zakładu Ubezpieczeń Społecznych (płatnika, czyli osoby opłacającej swą składkę, oraz opłaty swoich pracowników). Jeśli otwierając firmę nie masz do tej pory numeru REGON i/lub NIP, to po jego nadaniu nie musisz aktualizować informacji w systemie CEIDG, gdyż są one tam przekazywane automatycznie po ich nadaniu.


We wniosku należy wskazać rodzaj realizowanej działalności. W tym celu stworzona była PKD, jaka zawiera spis czynności, które mógłby wykonywać przedsiębiorca.

Szukasz nietuzinkowego artykułu, który opisuje użyteczne kwestie? Jeżeli tak, to kliknij tutaj, gdyż niewątpliwie Ci się przyda. Uczciwie zalecam ten serwis (http://mojekonferencje.pl/swidnica).

Do druku CEIDG dodaje się wyłącznie numery konkretnych czynności. Nie obowiązuje jakikolwiek limit ilości wybieranych numerów PKD, zatem należąca do Ciebie firma mogłaby zająć się dosłownie wszystkim. Powinnaś jednak zdefiniować to w wymienionym wniosku. Kolejnym etapem jest Zakład Ubezpieczeń Społecznych. Przedsiębiorca ma w tamtym miejscu podwójną osobowość. Może występować on jednocześnie jako tak zwany płatnik, a zatem osoba opłacająca opłaty (za siebie i swoich członków personelu) i jako osoba ubezpieczona (niejako na równi ze swymi pracownikami).


Kolejnym krokiem jest US, ale w wypełnionym uprzednio formularzu CEIDG poinformowałeś już fiskusa o wybieranej postaci podatku oraz rodzaju prowadzonej dokumentacji skarbowej - to masz już za sobą. Musisz jeszcze zadecydować, czy też chcesz być aktywnym podatnikiem VAT.