Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/alpha-strasbourg.com/includes/menu.inc).

Jak skusić klienta? Poznaj kilka zasad marketingowych

Bankowość jest jedną z najbardziej konkurencyjnych sektorów w gospodarce. Banków jest dużo zaś potencjalnych klientów stała ilość. W najwyższym stopniu lubianymi klientami banków są osoby w wieku produkcyjnym, bowiem mają stałe przychody i - przynajmniej część klientów - zainteresowana być może oszczędzaniem, czyli w wyższym stopniu zaawansowanymi produktami finansowymi aniżeli rachunek osobisty.
Oszczędzający są dla banku szczególnie atrakcyjni albowiem to dzięki nim możliwe jest udzielanie pożyczek. Bank jako instytucja musi zachowywać równowagę pomiędzy wielkością lokat a wielkością tzw. akcji kredytowej. Inaczej mówiąc każdy kredyt powinien posiadać własny odpowiednik w lokacie oznaczonej na analogiczny okres co pożyczka. Bank zyskuje na różnicy w oprocentowaniu tych dwóch produktów, dlatego nie ulega wątpliwości iż banki będą zabiegać o chętnych na założenie lokaty.

oszczędzanie
Author: sxc.hu
Source: http://sxc.hu
Ażeby wywabić klientów wiele banków proponuje nadzwyczaj atrakcyjne nowe produkty finansowe. Przykładem może być tu tzw. lokata bezkarna, jej określenie bierze się stąd że zerwanie lokaty zatem wypłata środków na niej uzbieranych nie powoduje utraty już naliczonych odsetek jak ma to miejsce w wypadku klasycznej odmiany tego produktu. Lokata bezkarna jest produktem skierowanym do nowych klientów. Można ją założyć w chwili otwierania rachunku ROR ale nie później niż 12 miesięcy od otwarcia rachunku - czytaj o Wybierarce. W przypadku kiedy klient (serwis internetowy) nie spełni tego warunku lokata bezkarna nie może zostać otwarta. W zamian za to oferowany jest standardowy produkt banku. Lokata bezkarna jest produktem finansowym niezwykle atrakcyjnie oprocentowanym w porównaniu z podobnymi produktami konkurencyjnych banków. Warto również wiedzieć, iż lokata bezkarna jest skierowana do klienta indywidualnego. To charakterystyczny typ klientów instytucji bankowych. Indywidualny klient najczęściej nie dysponuje dużymi sumami, ale nie znaczy to że nie jest atrakcyjny dla banku. Niewielkie kwoty rekompensuje wielkość tego segmentu rynku usług bankowych.
Oczywiście lokata to jeden z prostszych produktów finansowych służących oszczędzaniu. Klienci, których ciekawią większe zyski i gotowi są na większe ryzyko mogą korzystać z innych form oszczędzania, w szczególności długoterminowego (dla przykładu funduszy inwestycyjnych, obligacji czy też dla bardzo zaawansowanych klientów rozmaitego typu produkty oparte na inwestowaniu kapitału na giełdzie).