Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/alpha-strasbourg.com/includes/menu.inc).

Jak uzyskać odszkodowanie za wypadek w UK?

Jadąc do pracy za granicę, udając się w podróż lub z wizytą do znajomych należy przed wyjazdem zorientować się jakie przywileje dotyczą przebywających na terenie danego państwa osób w razie wypadku. Do kogo zwrócić się o pomoc prawną i na jakie odszkodowania można liczyć.


Budowa, budowa domu
Author: A Repository (best viewed in Sets)
Source: http://www.flickr.com
Odszkodowania w UK (Wielkiej Brytanii) obejmują: wypadki w pracy, samochodowe, w miejscach użyteczności publicznej. O ile poszkodowany miał wypadek nie ze swojej winy, należy mu się odszkodowanie. Istotne, aby wniosek o odszkodowanie zgłosić najpóźniej 3 lata po zdarzeniu. Informacji na temat należnych odszkodowań należy szukać np. w Internecie.

Odszkodowanie za wypadek w uk

Niebezpieczne wypadki w miejscu pracy mogą mieć różne przyczyny.

Zainteresowała Cię omawiana problematyka? Sprawdź więc ponadto ten ważny tekst - to także bardzo użyteczne źródło informacji.

Jedną z najczęstszych jest brak zorganizowanego przez pracodawcę szkolenia, niesprawny sprzęt lub zaniedbanie pracownika. Zaistniały wypadek należy bezzwłocznie zgłosić przełożonemu, który ma obowiązek wpisania zdarzenia do Accident Report Book – rejestru wypadków. Jeżeli winny jest pracodawca, pracownik ma prawo ubiegać się o wypłatę należnego odszkodowania.

Po kolizji drogowej zwrot odszkodowania może obejmować m.in.: holowanie pojazdu z miejsca wypadku do mechanika, naprawę auta, postój samochodu na parkingu, koszty wynajmu pojazdu zastępczego, odszkodowanie za zniszczenie mienia, pobyt w szpitalu, ewentualną opiekę pielęgniarki, utracone poprzez niezdolność do pracy zarobki.

W celu przyspieszenia procesu odzyskania pieniędzy ranny powinien zgłosić kolizję policji, zrobić i przygotować zdjęcia uszkodzonego pojazdu oraz miejsca zdarzenia, a także poprosić świadków o zeznania i dane kontaktowe. Uporządkowana dokumentacja ułatwi pracę prawnikom – uwierzytelni zdarzenie, dzięki czemu oczekiwanie na przysługujące odszkodowanie będzie przebiegało sprawniej. Sprawca wypadku jest zobowiązany do udostępnienia danych poszkodowanemu oraz zgłoszeniazdarzenia na policję.

Wypadek w miejscu użyteczności publicznej to m.in. wypadek podczas jazdy komunikacją miejską, na chodniku, na ulicy, w parku, w szkole, supermarkecie, restauracji, banku oraz wszelkiego rodzaju miejscach, zabudowaniach i instytucjach, z których korzysta się na co dzień. Zachowania poszkodowanego bezpośrednio po wypadku powinny być identyczne jak w razie wypadku samochodowego. Poszkodowany powinien sfotografować miejsce wypadku, poprosić świadków o zeznania i wybrać się do lekarza.

Kancelarie prawnicze są w stanie wywalczyć skutecznie odszkodowanie za wypadek w uk, ważne jest jednak, aby dokumentacja dotycząca leczenia była kompletna. Na rynku polskim istnieją także profesjonalne firmy do których można się zgłosić w celu uzyskania odszkodowania za wypadek przy pracy w UK.

Kwoty odszkodowań w uk

Kwota odszkodowania to suma trzech części. Pierwszą z nich jest zadośćuczynienie mające zrekompensować ból psychiczny i fizyczny pokrzywdzonego. Jest ono zależne od zakresu doznanych obrażeń, ich stopnia i intensywności. Kolejną częścią są odszkodowania za straty w przeszłości. Odnoszą się one do konsekwencji finansowych wypadku wynikłych bezpośrednio ze spowodowanej szkody, np. zniszczonego samochodu (zobacz leasing samochodowy wrocław) i zwrotu kosztów leczenia. Ostatnią składową są odszkodowania za straty w przyszłości obejmujące renty, przyszłe koszty związane z leczeniem urazów i rehabilitację.

Na wypłatę należnego odszkodowania można czekać od 3 miesięcy do 12 miesięcy lub dłużej w zależności od tego, jak bardzo sprawa będzie skomplikowana. Kwoty odszkodowań w uk są ustalane indywidualnie i zależą od rodzaju wypadku. Wypłata rekompensaty może być różna mimo podobieństwa sytuacji. Koszty obsługi prawnej pokrywa przeważnie ubezpieczyciel sprawcy wypadku.