Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/alpha-strasbourg.com/includes/menu.inc).

Jak to wspaniale, kiedy jesteśmy w stanie niekiedy gdzieś wyjechać, na przykład, do uroczego uzdrowiska

Ażeby radować się życiem, nie narzekać za bardzo na kondycję fizyczną, warto co pewien czas uciec od codziennych obowiązków. To prawda, iż większość z nas wakacje ma raz w roku, mimo to są przecież też weekendy, więc wtedy możemy gdzieś uciec i odpocząć, napełnić się wspaniałym uczuciem czasu wolnego.


zobacz to
Author: Unique Hotels
Source: http://www.flickr.com
Taki wyjazd jednakowoż nie powinien być nieprzemyślany i bez sensu, warto więc zaplanować go z wyprzedzeniem, a jednocześnie pojechać do rzeczywiście cudownego miejsca, jak na przykład Polanica Zdrój. Polanica ma bogatą historię. Pierwsze wzmianki są już obecne w księgach sądowych miasta Kłodzka, zaś już w XVI wieku znane stały się również źródła wód mineralnych. Jesteśmy w stanie znaleźć wypowiedź kłodzkiego kronikarza – Aeluriusa, podkreśla on zalety zdrowotne i smakowe polanickich źródeł. Sława była tak znaczna, iż wody te wożono do dalekich miejsc, czy to na zabawy, wesela czy pozostałe uroczystości. Rok przełomowy, który miał wpływ na dzieje Polanicy przypada na 1828. W tym okresie właścicielem miasta zostaje Józef Gromis.

Masz ochotę przeczytać podobne teksty tyczące się wyjaśnianej tutaj kwestii? Jeżeli tak, to wejdź na ten link i sprawdź wpis z www (https://www.spijtanio.eu/).

To on rozpoczął
Łóżko hotelowe
Author: Sean MacEntee
Source: http://www.flickr.com
gospodarowanie źródeł.

W owym czasie zbudował małą pijalnię oraz drewniane łazienki. Od tego czasu zaczyna się pełna sukcesów historia Polanicy jako znanego uzdrowiska. Już wtedy istniało 5 źródeł wód mineralnych, najbardziej jednak były używane dwa z nich, ponieważ były w najwyższym stopniu wydajne - „Źródło Józefa” i „Źródło Jerzego”. Później było jeszcze lepiej, gdyż w roku 1873 łazienki nabył Hoffman – wrocławski przemysłowiec. Zlecił zrobienie analiz, jakie wykazały, iż źródła polanickie dorównują, a niekiedy i przewyższają wody dusznickie. Nie pozostało to bez odzewu, bo już od 1875 roku wzrasta liczba kuracjuszy.

Wtedy kuracja trwała 4-6 tygodni. Podczas jej trwania stosowane były kąpiele mineralne, zalecano też kurację pitną. Obecnie Polanica Zdrój to miejscowość uzdrowiskowa, w jakiej na stałe żyje 7,5 tysiąca osób. Jest położona na wysokości 380-410 m n.p.m. Otoczona jest przez Sudety, wzniesienia niezbyt wysokie, ale piękne, tajemnicze i nieskażone komercją. Uzdrowisko leży w pięknej dolinie rzeki Bystrzycy Dusznickiej. Takie położenie sprawia, że zimy są tu delikatne, a lata ciepłe i słoneczne. Polanica oczekuje na Ciebie przez cały rok. Wyszukaj w wyszukiwarce Hotel Polanica Zdrój (hotel w Polanicy Zdrój na i zarezerwuj miejsce. Zwłaszcza miej to na uwadze w sezonie letnim, kiedy ruch turystyczny jest największy.