Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/alpha-strasbourg.com/includes/menu.inc).

Jak wyglądają powinności portiera? Czy warto go zatrudnić w swojej firmie? O kwestiach pamiętać?

Są takie zawody, jakie są w stanie wydawać się niepozorne, zaś pracownicy, którzy je wykonują niewidoczni. Faktycznie do tego typu grupy można zaliczyć portierów, ponieważ z jednej strony to osoba, którą spotykamy przy wejściu do danego miejsca, z drugiej raczej nie narzucająca się, ale informująca na wyraźną prośbę petenta.


Z takiego względu jest pytanie: czy właściwie portier jest niezbędny, jak mamy obecnie różnorodne elektroniczne systemy rejestracji oraz inne nowinki?


gotówka
Author: Mark Hodson Photos
Source: http://www.flickr.com


Miejmy na uwadze, iż portier to pracownik, którego zadania są jasno określone. Informuje petentów określonej instytucji - hotelu, urzędu, większego przedsiębiorstwa - o jej topografii oraz zasadach funkcjonowania. Porter posiada własne stanowisko przy wejściu do budynku, jakie obsługuje, odpowiada poza tym za pozostałe zadania, jak wydawanie i zdawanie kluczy od pomieszczeń, prowadzi zeszyt raportowy a także zgłasza o różnorodnych nieprawidłowościach i usterkach.


Niby nie jest specjalnie widoczny i tylko czasami się aktywizuje, kiedy ktoś poprosi go o radę, a w rzeczywistości wie wszystko oraz widzi wszystko, żadna rzecz mu nie umknie. Jak widzimy chociażby z tego powodu to osoba, która musi być zatrudniona w różnych miejscach, szczególnie takich, w których wiele rzeczy się dzieje i w każdy dzień przychodzą nowi klienci lub petenci.
Zwłaszcza iż to stanowisko ma sens też w pozostałych okolicznościach, np.

Jeśli rzuciłeś okiem na opublikowane w tym serwisie materiały, to ponadto zerknij na opracowanie (http://teamsport.krakow.pl/), które też prawdopodobnie przykuje Twoją uwagę.

gdy wybuchnie pożar, będzie wtedy wymuszał opuszczenie budynków przez pracowników jak również osoby postronne. Kieruje ewakuacją, gdyż zna doskonale miejsce, gdzie pracuje, jesteśmy w stanie powiedzieć, iż zna bardziej niż inny człowiek.