Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/alpha-strasbourg.com/includes/menu.inc).

Jak wziąć samochód w leasing?

skoda
Author: order_242
Source: http://www.flickr.com
We współczesnych czasach większość właścicieli firm wybiera leasing samochodu. Czym jest leasing? Jest to inaczej wydzierżawienie samochodu zgodnie z punktami zawartymi w podpisanej przez zainteresowane strony umowie. Dokument wskazuje nie tylko czas trwania wynajmu, ale również raty, które należy regularnie spłacać w zamian za użytkowanie auta. Leasing jest nadzwyczaj korzystnym rozwiązaniem.

Dlaczego? Przede wszystkim z tego powodu, że leasing na auto nie wymaga skomplikowanych umów - cały proces dzierżawy jest dużo mniej rygorystyczny niż w przypadku pożyczek bankowych. Trzeba wyłącznie gruntownie zaznajomić się ze szczegółami umowy, by nie być zaskoczonym pobocznymi opłatami, które mogą wystąpić, jeżeli będziemy chcieć np. zmienić termin opłacania rat. Same raty są w tej samej wysokości podczas całego okresu trwania kontraktu, toteż można swobodnie rozłożyć sobie pozostałe wydatki.

Nabywanie dosyć taniego, używanego auta jest związane z prawdopodobieństwem, że będzie się on dosyć często psuł, co jest nie tylko faktycznie kłopotliwe, ale także generuje następne koszty, tym samym niekiedy jedynym rozsądnym rozwiązaniem okazuje się zaciągnięcie kredytu. Aktualnie kredyt na samochód jest bez wątpienia jednym z najbardziej powszechnych produktów bankowych. Propozycja w tym względzie jest w istocie bardzo zróżnicowana więc każda osoba będzie potrafiła odnaleźć rozwiązanie satysfakcjonujące. Jak jednak wybierać kredyt na samochód? Jakie kwestie mają faktycznie najistotniejsze znaczenie? Leasing zdecydowanie redukuje konieczne do spełnienia formalności.

Nie musimy także rejestrować czy ubezpieczać samochodu, albowiem zajmuje się tym leasingodawca. Oprócz tego leasing powoduje, że nie jesteśmy właścicielami auta, a wyłącznie jego użytkownikami -płacimy jedynie za korzystanie z samochodu, zatem koszta są dużo mniejsze. Dzięki temu nie spada zdolność kredytowa klienta i nie angażuje on własnego kapitału, toteż może wykorzystać go na pozostałe cele. Co jeszcze? Naturalnie, jeśli planuje się zaciągnięcie kredytu, nie można podejmować decyzji pochopnie, jako że może się ona okazać rzeczywiście brzemienna w skutkach.

Warto postarać się o zachowanie potrzebnego rozsądku. Pierwszym krokiem jest możliwie jak najbardziej precyzyjne porównanie poszczególnych propozycji. Absolutnie nie powinno się decydować na pierwszy bank, który zadeklaruje chęć udzielenia kredytu. Z jakiego powodu? Gdyż w taki sposób można łatwo przegapić możliwość zaciągnięcia kredytu na bardziej korzystnych warunkach.

Trzeba zaznaczyć, iż obecnie na leasing mogą zdecydować się także osoby prywatne - dla nich wyjątkowo dogodny jest leasing bez bik, który pozwala na wynajem auta nawet w przypadku, jeżeli nie posiadamy pozytywnej historii kredytowej. To rewelacyjne rozwiązanie, które proponuje coraz więcej instytucji leasingowych. Przed wyborem określonej propozycji powinniśmy zaznajomić się z dostępnymi ofertami, by nie podejmować nieprzemyślanych decyzji, tylko znaleźć najlepszą dla nas opcję.