Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/alpha-strasbourg.com/includes/menu.inc).

Jak zrobić wiele, nie robiąc praktycznie najmniejszego wysiłku czyli przekaż jeden procent podatku na organizację pożytku publicznego

Od czasu do czasu praktycznie każdy z nas pragnie zrobić coś dobrego dla innych osób. Najczęściej o potrzebujących myślimy między innymi w święta bożonarodzeniowe, które są niemal dla każdego człowieka symbolem czasu spędzonego z bliskimi oraz pomocy bliźnim. O ubogich osobach myślimy również wtedy, gdy rozpoczyna się zima - zdajemy sobie przecież doskonale sprawę z tego, jak wiele osób nie ma dachu nad głową, a zima jest dla nich dotkliwa.
finanse
Author: Chris Potter
Source: http://www.flickr.com
Okazuje się jednak, że możemy zrobić coś pożytecznego również w inne części roku - powinieneś zwrócić na to uwagę zwłaszcza w sytuacjach, kiedy nie masz wystarczająco dużo pieniędzy żeby pomóc wszystkim, którzy tego potrzebują. Jeśli zdecydujesz się na przekazanie 1% podatku na jakiś szczególny cel, możesz wówczas mocno komuś pomóc, nie czyniąc praktycznie żadnego wysiłku.
Jak przekazać swój 1% podatku na jakiś szczególny cel? Wystarczy, że podczas corocznego rozliczania podatku dochodowego (czyli najzwyczajniej wypełniania PIT-a) wpiszesz w odpowiednią rubryczkę numer KRS organizacji, której chcesz pomóc ( i rozlicz PIT). Co istotne - to w ogóle nic Cię nie kosztuje. Ten 1% podatku i tak zostałby Ci zabrany, a jedynie przekazany na rzecz Skarbu Państwa. Jeżeli chcesz zatem komuś pomagać albo zwyczajnie dać symboliczny wyraz swojego poparcia dla danej instytucji, zdecydowanie nie ma lepszego sposobu.

Pamiętaj jednakże, że możesz wspierać jedynie te organizacje, które są tak zwanymi organizacjami pożytku publicznego. Kiedy nie jesteś pewien, czy dana instytucja ma taki status, wówczas możesz to łatwo sprawdzić w sieci - wystarczy przejrzeć bazę OPP, a bez wątpienia znajdziesz tam swoją
finanse
Author: http://sxc.hu
Source: http://sxc.hu
organizację - .

Podoba Ci taki tekst? To super, sprawdź stronę (https://notariuszlegnica.pl/) pod tym adresem. Przeczytasz tam więcej informacji na zbliżony temat.

Każda z nich ma swój numer KRS, który należy wpisać w zeznanie podatkowym aby pieniądze trafiły we właściwe ręce.

Zwykle organizacje, na rzecz których można przekazać jeden procent swego podatku, mają zamieszczone o tym informacje na własnych stronach internetowych. Zastanów się, komu chcesz pomóc tego roku - co roku bowiem możesz wspierać inną organizację. Wydaje się, że jeden procent to niewiele, jeśli jednak każdy z nas przekaże na daną organizację nawet parę złotych, bez wątpliwości uzbiera się z tego całkiem spora suma. Dzięki temu możesz wesprzeć potrzebujących - to przecież tak nieduży wysiłek.