Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/alpha-strasbourg.com/includes/menu.inc).

Jaki sprzęt kupić do domowej salki ćwiczeń

Niewątpliwie posiadanie w domu kompletnej siłowni to luksus. Wypadałoby jednak odpowiedzieć sobie na pytanie – z czego taka siłownia powinna być zbudowana?Podstawą każdej siłowni, także tej domowej z pewnością jest atlas wielofunkcyjny.


ćwiczenia ogólnorozwojowe na siłowni
Author: JBLM MWR
Source: http://www.flickr.com
Przyrząd ten pozwala na trening siłowy niemal wszystkich mięśni ciała. Trenować możemy zarówno nogi, plecy, jak również ramiona oraz klatkę piersiową. Atlas kulturystyczny (przykładowo ten: altasy kulturystyczne) zawiera w sobie po prostu elementy wyposażenia wielu urządzeń treningowych, stąd właśnie jego rozległa funkcjonalność.

siłownia
Author: iStock.com
Source: iStock.com
Właśnie dlatego budowanie domowej siłowni trzeba rozpocząć od atlasu. Zajmuje on dość niewiele miejsca, zważywszy na jego możliwości, co jest niewątpliwym plusem w przypadku, jeśli siłownia ma zostać umieszczona w domu.

Dodatkiem do atlasu jest też gryf łamany. Przyrząd ten da się zamocować praktycznie wszędzie: do ściany, do sufitu, czy nawet w drzwiach – tutaj wymagany będzie drążek rozporowy. Drążek pozwala na ćwiczenie ramion, pleców, oraz brzucha i klatki piersiowej.

Prócz sprzętów siłowych, warto zadbać także o urządzenia z kategorii fitness, dla utrzymania wysokiej kondycji. W tym przypadku sprawa jest prosta – wystarczy zdecydować i wybrać między orbitrekiem, a bieżnią stacjonarną. Bieżnie do biegania pozwalają na zwyczajne bieganie w komfortowych, domowych warunkach.

Oprócz treningu wydolnościowego, treningi na bieżni kształtują także mięśnie łydek, ud oraz pośladków. Orbitrek kettler (instrukcja montażu orbitreka) natomiast udostępnia trochę większe możliwości. Forma treningu podobnie opiera się na biegu, jednak podczas ćwiczeń angażowane są także ramiona, co odciąża stawy kolanowe oraz biodra.

Jeśli ta tematyka Cię ciekawi, bez zwłoki kliknij ten link. Opublikowana tam nasza strona (https://www.pitbike.pl/kategoria/62-sprzeglo) z pewnością również Cię zaintryguje.

Orbitrek przyczynia się zatem też do pracy nad mięśniami ramion. Co jednak wybrać jako uzupełnienie siłowni – bieżnię, bądź orbitrek, trzeba zadecydować samodzielnie.