Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/alpha-strasbourg.com/includes/menu.inc).

Jakie istnieją możliwości wsparcia dla młodych firm? Co możemy przy ich pomocy zyskać?

Duża ilość młodych firm lub ludzi, którzy swoją firmę planują założyć, stara się o uzyskanie wsparcia finansowego z różnego rodzaju instytucji. Jest w takiej sytuacji łatwiej otworzyć i rozwijać własną działalność. Istnieje całkiem sporo różnych funduszy, z tego powodu opłaci się zapoznać przynajmniej z niektórymi możliwościami, które istnieją w naszym kraju, by móc aplikować o konkretne środki.

gotówka
Author: reynermedia
Source: http://www.flickr.com
Jednym z najbardziej popularnych funduszy jest Program Operacyjny Kapitał Ludzki, jakie wspiera samozatrudnienie. W tym wypadku dofinansowanie na rozwój firmy dzieje się za pomocą wsparcia finansowego złożonych projektów np: sprawdź na stronie Prometeia. Tego typu projekty mogą tworzyć przedsiębiorstwa, różnego rodzaju firmy szkoleniowe, szkolnictwo wyższe albo też choćby pozarządowe organizacje. Trzeba w tym celu wypełnić formularz, w którym zawrzemy nasz projekt i złożyć ten dokument we właściwej instytucji. Przed nami jeszcze test (testy kompetencji) kwalifikacyjny jak również psychologiczny, a oprócz tego rozmowa z doradcą. Po zakwalifikowaniu się trzeba przejść dodatkowe szkolenie. Po przyznaniu dotacji trzeba prowadzić taką działalność jeszcze przynajmniej rok.

Następnym dobrym pomysłem na dofinansowanie może być pomoc z urzędu pracy. Wysokość tego typu dotacji to maksymalnie sześć średnich wynagrodzeń. Do otrzymania takiego wsparcia konieczne jest zarejestrowanie jako osoba bezrobotna.

Czy podnoszona tutaj problematyka jest dla Ciebie niebanalna? Jeżeli tak, to inne tego rodzaju informacje zobacz pod adresem, który zobaczysz tutaj. One także Cię zaintrygują.

Przyszła działalność powinna być związana z obszarem podlegającym pod ten konkretny urząd. Należy złożyć wniosek razem z biznesplanem oraz brać udział w zalecanych szkoleniach prowadzonych przez urząd pracy. Ważną informacją jest to, że otrzymane pieniądze należy zużyć w ciągu 30 dni od ich otrzymania
firma
Author: Jim Larrison
Source: http://www.flickr.com
.Dofinansowanie unijne dla firm możemy dostać także za sprawą różnych funduszy - zobacz: . Jednym z nich jest Europejski Fundusz Społeczny, jakie wspiera wszelkie działania mające na celu stworzenie nowych miejsc pracy. Duży nacisk kładzie się tutaj także na polepszenie konkurencyjności w Polsce i Europie. Kolejnym przykładem jest Fundusz Rozwoju Regionalnego, który pomaga promować spójność na poziomie gospodarczym oraz społecznym w obrębie całej Unii. Chodzi przede wszystkim o jak największe zmniejszenie nierówności między regionami. Mowa tu o wsparciu finansowym dla tworzenia większej ilości miejsc pracy, jak również na poprawienie infrastruktury finansowej oraz technicznej na takich terenach. To tylko cząstka z dużej ilości propozycji oraz możliwości dofinansowania, dlatego warto zainteresować się tym tematem, ażeby uzyskać pomoc już na starcie.