Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/alpha-strasbourg.com/includes/menu.inc).

Jakie korzyści oferuje nam pozycjonowanie?

Już w początkowej fazie obmyślania strony internetowej dobrze by było zadać sobie ważne pytanie: w jaki sposób użytkownicy sieci mogą dowiedzieć się o jej funkcjonowaniu? Odpowiedzią na pytanie jest pozycjonowanie. To w dzisiejszych czasach pewna, dająca prognozowane wyniki nowoczesna forma promocji.

SEO
Author: Paloma Gómez
Source: http://www.flickr.com
Świadomość użytkowników sieci wzrasta każdego dnia co powoduje, że frazy, tematy zagadnień przy wyszukiwaniu są coraz bardziej precyzyjne. O ile wcześniej pozycjonowanie było przeznaczone dla sklepów internetowych, tak teraz powinny zaznajomić się nim wszystkie osoby prowadzące strony www. Ostatecznie zdaliśmy sobie sprawę z tego, że przykładanie wagi jedynie do szaty graficznej, nie jest gwarancją powodzenia.

Pozycja strony w wyszukiwarce bezpośrednio ma wpływ na liczbę jej odwiedzin. Im bardziej pokaźna, tym większa popularność strony. Dotarcie do grupy docelowej, to kolejny powód dla którego warto zdecydować się na tę usługę. Pozycjonowanie stron obejmuje nie tylko ścisłe dopasowanie słów kluczowych.Istotnym działaniem jest także linkowanie, innymi słowy umieszczenie linka z adresem naszej domeny na obcej stronie www. Odpowiednio linkowany blog ma coraz wyższe pozycje w wynikach wyszukiwania co wpływa na ruch na stronie. To ma wpływ na zyski i skutkuje pozyskaniem nowych odwiedzających. Możemy rozpoznać dwa podstawowe typy linków: rel nofollow i dofollow. Co oznaczają te pojęcia?

Internet, kabel
Author: http://www.sxc.hu
Source: http://www.sxc.hu
W przypadku linków dofollow: jeżeli strona A ma lepszy ranking SEO niż strona B wówczas link dofollow z A do B daje wsparcie B w uzyskaniu lepszego statusu SEO w ogólnym indeksowaniu.

Linki nofollow to rodzaj linków również istotnych dla SEO bloga. Ogólna liczba linków jest uwzględniana w uzyskaniu wysokiej pozycji SEO bloga. Wszystkie linki nie powinny być dofollow, gdyż prezentuje się to nienaturalnie i bardzo podejrzanie dla przeglądarek internetowych.

Trzeba więc odpowiednio zbalansować nofollow i dofollow. Wiedzmy jednak, że najważniejsza jest treść bloga. Nawet linki nam nie pomogą jeżeli nie będziemy na bieżąco dodawać nowych tekstów.