Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/alpha-strasbourg.com/includes/menu.inc).

Jakie powinno być elementarne wyposażenie treningowe trenujących w piłkarskich klubach zawodników.

Piłka nożna od dawna jest najpopularniejszym sportem w Polsce, mimo że kluby i reprezentacja nie zawsze dają powód do radości swoją grą. Jednak przez długi okres czasu mocno zaniedbano naukę dzieci i młodzieży, co prawda różnych klubów było całkiem sporo, ale różnie bywało z nimi.


koszulki piłkarskie
Author: Arkadiusz Sikorski
Source: http://www.flickr.com
Ostatnie kilka lat to kolejna fala popularności tego sportu, skierowana tym razem w stronę właśnie najmłodszych piłkarzy. Zaczęło się bowiem pojawiać mnóstwo piłkarskich szkółek, w wielu z nich przygodę z piłką mogą rozpocząć już kilkulatki. Również rodzice bardzo chętnie zaczęli korzystać z tego trendu, nie tylko przyzwyczajając dzieci od maleńkiego do aktywności fizycznej, ale także zdrowo i przyjemnie zapełniając im czas. Trzeba mieć nadzieję, że będzie to procentować w przyszłych latach, pośród coraz liczniejszej grupy najmłodszych piłkarzy na pewno powinno się udać trafić na prawdziwe talenty, i co najważniejsze, odpowiednio je poprowadzić, aby nie zniszczyć w nich potencjału.


Każdy młody piłkarz wychodząc na boisko potrzebuje dobrego sprzętu. Podstawą są dobrze dobrane do boiska buty, właśnie one odpowiadają nie tylko za komfort i wygodę grania, ale także za bezpieczeństwo. Na trawę, gdzie często może być ślisko powinno się ubierać typowe buty piłkarskie z korkami, na przykład takie jak Nike Mercurial, z kolei do treningów na hali doskonale sprawdzą się lekkie halówki na nieślizgającej się podeszwie. Następnym elementem ekwipunku młodego piłkarza jest odpowiedni strój. Z reguły w klubie zawodnicy otrzymują meczowe koszulki piłkarskie, lecz na treningi i codzienne granie warto posiadać własne, podobnie jak spodenki.


Powinny być one wykonane z lekkich materiałów, które nie będą zatrzymywać potu, na jesień warto też zastanowić się nad ciepłym dresem. Niezwykle ważnym elementem stroju piłkarza są ochraniacze. Wielu graczy raczej jest niezbyt chętnie do nich nastawionych, jednak piłka nożna jest grą kontaktową i trzeba zadbać o to, aby niebezpieczeństwo urazu było jak najmniejsze.