Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/alpha-strasbourg.com/includes/menu.inc).

Jakie pytania mogą pojawić się na rozmowie kwalifikacyjnej?

Każdy dojrzały, pracujący zawodowo człowiek, chociaż raz w życiu bierze udział w rozmowie w sprawie pracy. Jest to przeżycie bardzo stresujące i łatwo popełnić gafę, która może zniweczyć nasze szanse na upragnioną pracę. Jak dobrze wypaść na rozmowie kwalifikacyjnej?


Często, przygotowując się do spotkania rekrutacyjnego, próbujemy przewidzieć, jakie pytania na rozmowie kwalifikacyjnej mogą się pojawić. Oczywiście, dużo zależy od charakteru wybranej branży, ale jest parę takich pytań, które padają niemal na każdej rozmowie o pracę.
praca
Author: Steven Lilley
Source: http://www.flickr.com
Są to na pewno pytania (czytaj więcej) o wiedzę o firmie, w której staramy się o etat, pytania o nasze dobre i złe cechy, a także zagadnienia, dotyczące wyobrażeń na temat przyszłej kariery zawodowej. Do tych pytań możemy odpowiednio się przygotować, by podczas odpowiadania zaprezentować się jako profesjonalista, przekonany o swojej wartości, natomiast największy problem stanowią trudne pytania na rozmowie kwalifikacyjnej, to znaczy takie, których nie jesteśmy w stanie przewidzieć, albo których się spodziewamy, lecz nie wiemy, jak należy na nie odpowiedzieć -> zobacz więcej w artykule.

Jeżeli chodzi o trudne pytania na rozmowie kwalifikacyjnej, to jednym z najczęstszych pytań tego typu jest bezsprzecznie to dotyczące oczekiwanych zarobków. Boimy się, iż jeżeli wypowiemy zbyt dużą sumę, natychmiast zostaniemy zdyskwalifikowani, natomiast jeżeli podamy zbyt niską kwotę, to przekreślimy swoje szanse na atrakcyjne zarobki. W takiej sytuacji najlepiej jest stwierdzić, że nie możemy sprecyzować dokładnej stawki, nie znając natężenia pracy na wybranym stanowisku oraz zaproponować przedział wynagrodzenia, pozostawiając w ten sposób miejsce do potencjalnych negocjacji. Jakie pytania na rozmowie kwalifikacyjnej jeszcze mogą powodować zdenerwowanie? Różne przykłady na .

Bardzo nam miło, że poświęciłeś swój czas, żeby przeglądnąć ten artykuł. Jeżeli masz ochotę na więcej, to kliknij link szkolenie dla kierowników i przejdź do następnej strony.

Trudno jest przyznawać się do swoich wad, zwłaszcza przed potencjalnym zatrudniającym. Należy przygotować sobie wcześniej kilka negatywnych cech, ale muszą to być takie cechy, które nie czynią z nas nieodpowiedniego pracownika. Dodatkowo, warto w wypowiedź włączyć od razu kontrargumenty, które pomniejszą znaczenie gorszych cech charakteru. Umiejętne przygotowanie się do rozmowy kwalifikacyjnej pozwoli zminimalizować stres i spowoduje, że zaprezentujemy się jako osoba, której naprawdę zależy na zdobyciu pracy.