Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/alpha-strasbourg.com/includes/menu.inc).

Jakie sekrety skrywa Olsztyn? Co możemy zwiedzić w tym interesującym mieście? Czy warto tu zamieszkać?

Jest jednym z tych miast, którego w trakcie wędrówek po Warmii pominąć nie możemy. Olsztyn, największe miasto regionu, może oczarować każdego. Jakie obiekty zasługują w tym mieście na szczególną uwagę?


Jedną z najbardziej ważnych atrakcji Olsztyna jest bez wątpienia zamek.

Jeżeli spodobał Ci się ten materiał to kliknij w odsyłacz do źródła (https://www.avocaparkingpyrzowice.pl/cennik-parkingu.html), który przeniesie Cię do witryny, gdzie zdobędziesz ciekawe informacje na ten wątek.

Powstał on w XIV wieku i do dziś jest jedną z najważniejszych budowli miasta. Podczas wycieczki po zamkowych posiadłościach można zwiedzić ciekawe ekspozycje muzealne. Zachwycają dawne zbroje rycerskie, ciekawie prezentują się zbiory sztuki. Nie brakuje tu wartościowych obrazów z XVII wieku a także rzeźb gotyckich – bezcennych skarbów sztuki sakralnej. Zachwycają też meble, które swym historycznym charakterem idealnie odpowiadają zamkowym wnętrzom.

Warto także zwracać uwagę na romantyczny park, który przylega do zamczyska i który dziś jest ulubionym miejscem przechadzek mieszkańców miasta. Innym cennym zabytkiem z czasów średniowiecza jest olsztyńska katedra. Powstała ona w piętnastym wieku, jednak z pierwotnego, gotyckiego wyposażenia pozostało niewiele.kliknij i sprawdź (wejdź i zobacz)Mimo to korzystnie zajrzeć do jej historycznego wnętrza, w jakim dzisiaj dominuje barok. Wielu wrażeń jest w stanie zaoferować i spacer po olsztyńskiej starówce. Wyjątkowy rynek otoczony historycznymi kamienicami oraz Dom Burmistrza – najbardziej wiekowa miejska kamienica – mogą zachwycić każdego. Wspaniale prezentuje się także ratusz – siedziba władz miejskich z I połowy XVII wieku.

nocleg
Author: TravelingOtter
Source: http://www.flickr.com
Olsztyn co prawdato nie jedyna atrakcja, jaką może się poszczycić Warmia. Jednakże to od niego powinniśmy rozpocząć odkrywać tę krainę, pełnej historycznych budowli i potężnych zamków. Bardzo dobre zagospodarowanie sprawia, iż noclegi jesteśmy w stanie tu znaleźć bez trudności, a właściwie rozwinięta komunikacja umożliwia wycieczki po okolicy. Warto się także tu przeprowadzić i to nie tylko, gdy rozpoczynamy studia, lecz także w celach zawodowych. Z wynajmem mieszkania nie będzie kłopotu, gdyż Olsztyn stancja (przeczytaj więcej) oferuje wiele mieszkań w różnym komforcie. Warto przyjechać do Olsztyna i przekonać się, czy to jest miasto, w którym czujemy się dobrze. Warto się przekonać, czy przyjechać tu na dłuższy czas. Najlepiej więc pierwszy raz przyjechać na wakacje, a później już przedłużać swoją obecność w tym mieście. Być może to będzie nasze miejsce na kolejną część życia?