Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/alpha-strasbourg.com/includes/menu.inc).

Jakiego rodzaju są podstawowe różnice przy prowadzeniu firmy w Niemczech?

Dla wielu krajowych spółek, które funkcjonują na naszym rynku, normalnym kierunkiem rozwoju jest otworzenie swojej filii za zachodnią granicą. Etap taki mogą również zainicjować właściciele jednoosobowej firmy.
Płyty gambit


Osoby, które zdecydują się na własną działalność w Niemczech nie będą naturalnie zmuszone do opłacania opłat do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, jednak powinni liczyć się z wysokimi składkami zdrowotnymi. Tyczy się to oczywiście wszystkich biznesmenów, ponieważ krajowi biznesmeni są obciążeni tego typu samymi obowiązkami co Niemcy. Żeby otworzyć spółkę rodzaju GbR albo tzw. Gewerbe, a zatem jednoosobową działalność, nie ma konieczności posiadania meldunku w Niemczech. Wymagane jest to, aby firma miała swoją centralę w tym państwie, jednak można by spełnić taki warunek przez wynajem wirtualnego biura. Co interesujące, uruchomienie firmy typu Gewerbe mogłoby potrwać jedynie parę godzin.

Artykuł, który właśnie czytasz jest pełny zajmujących danych, jednak ponadto zweryfikuj informacje (https://inito.pl/rejestracja-do-vat-w-ue/) opisujące podobną kwestię tu.

Ponadto w Niemczech płacenie opłat na ubezpieczenie socjalne nie jest obowiązkowe, jednak obligatoryjna składka na ubezpieczenie zdrowotne jest kilka razy większa niż w Polsce. Jest ona jednak zależna od wielkości dochodów.


Z pewnością bardziej korzystne finansowo dla przedsiębiorcy jest prowadzenie firmy w Niemczech, jednak należałoby tym samym się tam przeprowadzić. Osoby, które już tak postąpiły twierdzą, że warunki do prowadzenia biznesu są tam znacznie korzystniejsze.
Ponadto przedsiębiorca, który założył swoją działalność w Niemczech może korzystać ze znacznie wyższej kwoty wolnej od opodatkowania. W Polsce wynosi ona nieco ponad 3000 złotych, natomiast za naszą zachodnią granicą - ponad 8000 euro.https://www.eena.pl/aktualne-oferty-pracy-w-holandii.html eena.plMożna by zatem odnieść wrażenie, że podatków się w Niemczech nie płaci